Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na hrázi Dolního parkového rybníka v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou kácí stromy, nahradí je nové

/
/
/
1099 ZobrazeníNa hrázi Dolního parkového rybníka ve Světlé nad Sázavou v minulosti vysázeli podle informací světelské radnice nevhodné jehličnany, které mají nízkou biochemickouvitalitu, tj. stabilitu a odolnost vůči zlomu či vývratu. Proto nechala radnice ve Světlé nad Sázavou zpracovat dendrologický posudek.

„Výsledkem tohoto posudku je, že bezpečnost smrků na hrázi není dobrá, ať už z hlediska bezpečnosti návštěvníků parku, tak možného poškození hráze rybníka.
Na základě dendrologického posudku jsme kácení a následnou novou výsadbu konzultovali s Národním památkovým ústavem v Telči a nechali jsme vypracovat projektová dokumentace sadových úprav.
Do konce března tak bude odstraněno devět nadlimitních, devět podlimitních stromů a jeden zapojený keřový porost,“ uvedla Gabriela Poulová, referentka odboru majetku, investic a regionálního rozvoje světelské radnice.
V jarních měsících pak plánují ve Světlé nad Sázavou novou výsadbu. „Jako nejvhodnější byl zvolen dub letní, který hráz rybníka nejlépe začlení do okolní krajiny, tj. do přírodně krajinářského parku. Duby mají rozsáhlý kořenový systém a velmi dobře kotví (smrky naproti tomu mají talířovitý kořenový systém). Podle prostorových možností bude vysazeno deset stromů,“ dodala Gabriela Poulová s tím, že kácení i výsadbu stromů povolil Národní památkový ústav v Telči a odbor životního prostředí Městského úřadu ve Světlé nad Sázavou.

Kácení stromů u Dolního rybníka v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou, foto: Jan Šafránek

  • Facebook
  • Twitter