Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava opět vyjádří solidaritu s Tibetem

/
/
/
680 ZobrazeníV minulém roce na jihlavské radnici po dvou letech znovu zavlála tibetská vlajka. Vedení města Jihlavy se do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet zapojí i letos.

Vlajku se sluncem vyvěsí z okna kanceláře jihlavské primátorky radní Silvie Čermáková dopoledne 10. března. Jihlava tak vyjádří solidaritu s Tibeťany a nesouhlas s porušováním lidských práv v Tibetu, které jsou spojeny s 10. březnem 1959, kdy Tibeťané povstali proti čínské okupaci.

„Považujeme za velmi důležité znovu se přihlásit k apelu na lidská práva jako k jednomu z nosných témat České republiky po roce 1989 a trváme na tom, že toto téma se má připomínat dál,“ vyjádřila Silvie Čermáková.

Letos si všechny zapojené země připomínají 61. výročí tohoto povstání. Jeho základ je však ještě o deset let starší, kdy roku 1949 vyhlásil předseda Ústředního výboru komunistické strany Mao Ce-tung vznik Čínské lidové republiky.

  • Facebook
  • Twitter