Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodské dechovky na Ostrově

/
/
/
975 ZobrazeníKulturní dům na Ostrově v Havlíčkově Brodě hostil v neděli 8. března další koncert havlíčkobrodských kapel Rebelky a Havlíčkobrodské 12, který spojuje s oslavou Mezinárodního dne žen.

Ředitel KD Ostrov Antonín Axman v úvodu přivítal všechny přítomné a účinkující a seznámil je s programem a pozval také na další akce Kulturního domu.
Poté zahájila svoji produkci dechová kapela Rebelka s kapelníkem Petrem Milichovským. Její program uváděl zpěvák Miloslav Kubát a spolu s ním zpívali Jitka Václavková, Zdena Pavlasová a Jiří Pospíšil. Rebelka hrála tradičně písničky, které posluchači znají, jsou oblíbené a mohou si je také zazpívat. Na Ostrově je výhodou velký prostor k tanci, čehož tancechtiví dokonale využili už od prvních tónů.
Havlíčkobrodská 12 s kapelníkem Zbyňkem Paličkou nastoupila ve velice početném složení, kde kapelník dává prostor mladým, začínajícím muzikantům, kteří se tak mohou adaptovat mezi své zkušenější kolegy. S kapelou zpívali tradičně Iva Kletečková, její bratr Jiří Pospíšil a Libor Mlynář, který jejich pořad uváděl. Sem tam se ve zpěvu připojil i sám kapelník Zbyněk Palička. Kapela hrála mj. i písničky ze svého posledního alba Moje Sázava a udělala radost přítomnému zakladateli a dlouholetému kapelníkovi Václavu Paličkovi, když zde zahrála jeho autorské skladby. Ten také veřejně poděkoval všem muzikantům za jejich snahu a píli předávat radost z muziky nám posluchačům a příznivcům dechové hudby.
Celý koncert ozvučili zvukaři ze Žďáru nad Sázavou – Matěj Kos a Jan Němec.

  • Facebook
  • Twitter