Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž, který seniorce odcizil v Humpolci kabelku, v rukou policistů

/
/
/
814 ZobrazeníPelhřimovští kriminalisté dopadli muže, který na ulici v Humpolci okradl koncem ledna seniorku. Pachatel ihned po činu z místa utekl, kriminalisté ho ale vypátrali na Třebíčsku a zadrželi. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání a čtyřiadvacetiletý muž byl obviněn z trestného činu.

K případu došlo v pondělí 28. ledna kolem půl druhé odpoledne v Humpolci v blízkosti křižovatky Panskodomské a Čejovské ulice. „Pětaosmdesátiletá žena šla po ulici a v ruce si nesla kabelku, ve které měla mimo jiné finanční hotovost kolem dvou set korun a stokorunovou poukázku na potraviny. Nečekaně k ní přiběhl neznámý mladý muž, který jí kabelku vytrhl z ruky a z místa okamžitě utekl. Žena neudržela rovnováhu a upadla na zem, přičemž utrpěla povrchové zranění. Seniorku, která ležela na zemi, nalezl náhodný kolemjdoucí. Ženě ihned pomohl vstát a poté, co zjistil, co se stalo, ji odvezl na policejní služebnu,“ přiblížila policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

V rámci prověřování kriminalisté zjistili, že by se muž měl pohybovat na Třebíčsku. „Ve čtvrtek 7. února kriminalisté zadrželi na Třebíčsku čtyřiadvacetiletého muže, který byl z uvedené trestné činnosti podezřelý. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. Muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže,“ dodal Luboš Jakoubek, vedoucí oddělení obecné kriminality. Po výpovědi obviněného muže, kriminalisté na označeném místě nalezli i odcizenou kabelku. Obviněný muž byl podle informací policistů v minulosti soudně trestán za majetkovou trestnou činnost. Naposledy to bylo v listopadu roku 2017, kdy mu byl uložen trest obecně prospěšných prací. Případ pelhřimovští kriminalisté nadále vyšetřují. „Čtyřiadvacetiletému muži za spáchání přečinu krádeže hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřel Luboš Jakoubek.

  • Facebook
  • Twitter