Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladý muž poškodil v Třebíči téměř dvě desítky aut, nyní čelí trestnímu stíhání

/
/
/
552 ZobrazeníTřebíčští policisté objasnili sérii poškození aut, k níž došlo v létě a na podzim loňském roce v Třebíči. Pachatelé způsobili majitelům dvou desítek aut škodu za více než 230 tisíc korun. Poškození má na svědomí osmadvacetiletý muž, kterému tak hrozí až roční pobyt za mřížemi.

V letě a na konci podzimu došlo v Třebíči ke čtyřem případům, při kterých poškodil mladý muž na různých místech zaparkovaná auta. Na základě shromážděných důkazů mu sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání čtyřnásobného trestného činu. „Osmadvacetiletý muž z Třebíčska je podezřelý ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ uvedl Jaromír Brychta, vedoucí obvodního oddělení. Podezřelý muž v minulosti ještě nebyl soudně trestán.

„Osmadvacetiletý muž je podezřelý z toho, že v období od června do listopadu poškodil ve čtyřech případech v Třebíči celkem devatenáct vozidel. Jeho cílem byly zaparkovaná auta různých značek, které poškozoval rýhami do laku. Používal k tomu klíče. Jednotlivým majitelům způsobil škodu většinou kolem deseti tisíc korun, některým ale vznikla i výrazně vyšší škoda. Jako třeba majiteli automobilu BMW, na kterém muž poškrábal kapotu a boční sloupek střechy, škoda přesáhla třicet tisíc korun. Ještě vyšší škoda vznikla poškozením vozidla Citroen Berlingo, u kterého muž poškrábal blatníky a dveře. V jednom případě poničil v rámci jednoho útoku hned deset automobilů najednou, v časných ranních hodinách totiž poškodil vozidla zaparkovaná na ulicích Zdislavina, Viktorinova a Eliášova a zůstala za ním během chvíle škoda za více než devadesát tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Případy policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. Za trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

  • Facebook
  • Twitter