Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí softbalisté Havlíčkova Brodu mistry, muži teprve obhajují

/
/
/
701 ZobrazeníMimořádně úspěšně dopadly pro havlíčkobrodské softbalisty víkendové zápasy s pražským Spectrem. Junioři v pátek 26. září večer i potřetí porazili ve finále extraligy svého soupeře a obhájili titul z loňského roku. Muži v semifinálové sérii zvítězili až v pátém rozhodujícím zápase a postoupili potřetí za sebou do finále naší nejvyšší soutěže.

V předchozích dvou případech dokázali muži ve finále zvítězit, letošním finálovým soupeřem Hrochů budou hráči Tempa Praha.

Junioři
Hroši Havlíčkův Brod – Spectrum Praha junioři 3:0 (18:1, 16:1, 11:1)
S vedením 2:0 na zápasy, které si přivezli minulý týden z Prahy, vstoupili junioři v pátek večer do třetího zápasu s jasným cílem ukončit sérii hned v prvním domácím zápase. „Od první směny jsme v Hippos aréně dominovali a svou převahu zúročili body v každé směně. V páté jsme pak dosáhli desetibodového rozdílu a zápas předčasně ukončili. Získali tak poslední titul v této věkové kategorii (22 let), protože od příští sezóny se bude juniorská extraliga hrát pouze do 18 let,“ komentoval výkon mladých softbalistů Havlíčkova Brodu Dušan Šnelly z havlíčkobrodského klubu.

Muži
Hroši  Havlíčkův Brod – Spectrum Praha 3:2 (4:5, 3:0, 3:2, 5:7, 7:1)
Semifinále bylo po prvním víkendu vyrovnané 1:1 na zápasy, když oba týmy využily výhodu domácího prostředí. V dalším pokračování ale bylo vše naopak. Hroši v pátek ve třetím utkání v Praze dokázali zvítězit 3:2, když v předposlední směně odpálil Karel Kadečka vítězný homerun a Hroši měli v sobotu v domácím prostředí mečbol. „Ujali jsme se vedení 1:0, ale Spectrum v jediné směně otočilo na 1:4 a následně zvýšilo až na 1:5. Nám vyšla čtvrtá směna a i oni čtyřmi body srovnali na 5:5. Homerunem se prezentoval Jakub Holobrádek. Poslední útok Spectra ale znamenal další dva body, na které jsme odpovědět nedokázali,“ popsal páteční zápas mužů Dušan Šnelly.
V neděli tak cestovali do Prahy na pátý rozhodující zápas. V něm byli jasně lepším týmem. „Dosáhli jsme na deset odpalů, které přinesly sedm doběhů. Za homerunový plot se prosadil v zápase výborně pálící Jan Cabalka. Naopak nadhazovač Michal Holobrádek dovolil soupeři pouze jeden jediný odpal, který stačil na jeden bod a probili jsme se tak do bojů o titul,“ dodal spokojený Dušan Šnelly.

  • Facebook
  • Twitter