Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Minulost Třeště na fotografiích Miroslava Čučky

/
/
/
801 ZobrazeníV úterý 30. června začíná v třešťském muzeu výstava fotografií Miroslava Čučky z nedávné a přitom tak jiné doby s názvem Nebylo to tak dávno.

Miroslav Čučka byl vynikající amatérský fotograf. V roce 1957 se s manželkou přestěhovali do Pavlova a oba pracovali v třešťském Partexu až do jeho zrušení v roce 1964. Poté se Čučkovi natrvalo odstěhovali do Jeseníku.

V Třešti začal Miroslav Čučka navštěvovat fotokroužek spolu s dalšími v té době aktivními fotografy. Účastnil se různých soutěží a výstav a tehdy se zrodila i celá řada jeho snímků mapujících běžný život obyčejných lidí. Jeho záběry jsou plné života. Byl pohotovým pozorovatelem lidí a obdivovatelem přírody se schopností zachytit jedinečnost daného okamžiku.
I když fotografie Miroslava Čučky vznikaly ve druhé polovině 20. století, zachycují mnohdy činnosti a situace, které už patří minulosti. Senoseč, jakou nafotografoval, už z venkova vymizela téměř stejně jako louky v okolí. Pole s mákem možná sem tam najdete, ale ženy sklízející makové tobolky ručně už k vidění dávno nejsou. Děti už se v rybnících nekoupou a pod stan bez připojení k internetu je také těžko dostaneme. Ani vesnická pouť už není tak velkým zážitkem, jak bývala před padesáti lety…

  • Facebook
  • Twitter