Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lipnický hrad bude hostit v létě tři výstavy

/
/
/
958 ZobrazeníLetošní letní sezonu doplní na prohlídkových trasách hradu Lipnice nad Sázavou tři výstavy. Všechny budou k vidění od 30. června až do konce prázdnin.

„První výstava se věnuje rytířským ctnostem a je určena především dětem. Výstavu připravila ve spolupráci s Národním památkovým ústavem (NPÚ) Nadace Pangea v rámci projektu Výchova ke ctnostem. Výstava navazuje na vzrušující život středověkých rytířů. Je inspirována rytířským ideálem sedmera ctností, ve kterých byl každý z budoucích rytířů cvičen a posilován. Rádi bychom prostřednictvím této výstavy poukázali na to, že i v dnešní společnosti mají ctnosti své místo,“ popisuje kastelán lipnického hradu Marek Hanzlík.

Druhá výstava, která bude instalována v druhém jinak nepřístupném patře věže Samson, představí semestrální studentské práce Ateliéru velkých měřítek Salzmann. „Studenti Fakulty architektury ČVUT se ve svých pracích zabývali městem a krajinou v katastru města Lipnice nad Sázavou. Výstava byla ve spolupráci s NPÚ připravena Fakultou architektury ČVUT a městem Lipnice nad Sázavou,“ dodává Marek Hanzlík.

Třetí expozice přiblíží Třicet let pelhřimovských rekordů a představí aktivity Muzea rekordů a kuriozit z Pelhřimova. „Výstava proběhne v nově opravených a zpřístupněných prostorách druhého patra Thurnovského paláce. Výstavu ve spolupráci s NPÚ připravila agentura Dobrý den,“ uzavřel Marek Hanzlík.

  • Facebook
  • Twitter