Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Michal Prášek třetí na Letní ceně Brna

/
/
/
1252 ZobrazeníO třetím červencovém víkendu se jela Letní cena Brna, která byla novinkou v závodech CAMS. Na startu nechyběl ani havlíčkobrodský Michal Prášek, který má Masarykův okruh v oblibě.

Každoroční jarní cena Brna se tradičně jezdí za špatného počasí, ve stejném duchu se jela i Letní ceně. V pátek se střídal déšť i sluneční svit, sobota propršela a až v neděli vydržela trať suchá celý den.

“Na letní cenu Brna jsem se moc těšil. Sjela se tam velká konkurence, vzhledem ke značnému počtu zrušených závodů byl každý rád, že si může zazávodit. Přijeli jezdci přírodních i závodních okruhů, i hodně lidí ze zahraniční,“ popisuje Michal Prášek s tím, že v nejsilnější kategorii nad 600 ccm, ve které startoval, bylo přihlášeno přes 40 závodníků.

„Na „velké“ motorce jsem letos neměl ještě moc šancí jezdit ani závodit. V prvním pátečním tréninku jsem se tak rozkoukával. Další dva tréninky jsem nakonec kvůli počasí neabsolvoval,“ říká Prášek.

Druhý den se za deště jely dvě kvalifikace a závod. „První kvalifikaci jsem zajel devátý, druhou sedmý, a tak jsem do prvního závodu startoval z devátého místa. Největší problém celé soboty byly mokré gumy, na prodej jich bylo málo, zásoby skoro žádné.  Přesto mi jeden známý gumu sehnal a já tak plný odhodlání vyjel do sedmikolového závodu. Už po prvním kole jsem věděl, že je zle, guma prostě nefungovala, sotva jsem se držel stopy, natož honit nějaké časy. Závod jsem dojel, totálně vyšťavený a naštvaný, na devátém místě,“ vzpomíná Prášek.

Neděle byla slunečná a Prášek si tak chtěl dojet pro „bednu“. „Po dopoledním warmupu jsem měl dost času motorku připravit, sledovat radar a doufat, že počasí do půl šesté vydrží. Do dvanáctikolového závodu jsem startoval z osmého místa s hodně dobrými jezdci vpředu. Hned po startu jsem předjel dva závodníky, další v pořadí byl Mára Červený. Trvalo mi to necelé dvě kola a pak už jsem jen tahal a doháněl velkou časovou ztrátu.“ Prášek tak cílem projel na třetím místě, půl metru za druhým místem. „Sice jsem dojel třetí, avšak se ztrátou 32 tisícin vteřiny. Se svým výkonem jsem spokojen, jel jsem pro bednu a tu mám. Chtěl bych závěrem poděkovat rodičům, Pavlovi Roháčovi (šéfovi týmu Roháč & Fejta), sponzorům, přátelům a fanouškům za podporu,“ uzavírá Prášek, který se hned po návratu z Brna chystal na závod Alpe Adria v Maďarsku.

  • Facebook
  • Twitter