Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mezinárodní pěvecká soutěž Gabriely Beňačkové zná své vítěze

/
/
/
533 ZobrazeníV termínu 9.-11. října se uskutečnilo v Jihlavě finálové pěvecké klání 14. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Gabriely Beňačkové, kde se představili nejlepší mladí operní pěvci současnosti z Japonska, USA, Kostariky, Chorvatska, Česka, Dánska, Francie, Maďarska, Číny, Iránu, Iráku, Litvy, Polska, Ruska Slovenska nebo Ukrajiny. Akci tradičně podporovalo statutární město Jihlava a Kraj Vysočina.

První kolo soutěže probíhá za klavírního doprovodu ve světových metropolích, jako je Vídeň, Berlín, Mnichov, Milán, Varšava, Moskva, Budapešť nebo Praha. Je určena mladým operním pěvcům do 35 let věku a každoročně se jí účastní několik stovek operních pěvců z celého světa. Z prvního kola odborná porota vybere 70 nejlepších pěvců, kteří přijeli v termínu 9.-11. října do Jihlavy.

„Odborná porota v čele s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou měla velice velice nelehký úkol, protože všichni pěvci, kteří přijeli do Jihlavy jsou již vlastně vítězi. A to proto, že se museli mezi několika stovkami konkurentů z více než 60ti zemí světa prozpívat až mezi 70 nejlepších. Všichni tito mladí pěvci patří mezi nejlepší pěvecké talenty současnosti a ovace ve stoje při závěrečném koncertě to jednoznačně potvrzují.
Kromě prví, druhé a dvou třetích cen udělila porota i mnoho zvláštních ocenění, které umožní mladým pěvcům stanout na operních jevištích,“ uvádí ředitel soutěže Jakub Pustina.

V letošním roce byla v soutěži udělována poprvé cena Gustava Mahlera za nejlepší interpretaci jeho písně.

  • Facebook
  • Twitter