Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Městská policie Jihlava pomáhá chatařům

/
/
/
625 ZobrazeníStrážníci v Jihlavě v současnosti mnohem častěji kontrolují zahrádkářské kolonie a chatové oblasti na území města. Na dveřích nemovitostí nechávají lístek s datem kontroly.


V těchto dnech definitivně skončilo období zahrádkářů a chatařů, převážná část majitelů svou nemovitost zazimovala a navštíví ji zase až na jaře. To je důvod, proč jihlavská městská policie monitoruje a provádí pravidelné kontroly chatových oblastí a zahrádkářských kolonií. Zaměřuje se především na nezvané hosty.

„Prázdné chaty lákají zloděje, lidi bez domova nebo narkomany. Hlídky strážníků proto preventivně procházejí danými lokalitami nebo je projíždějí služebními vozidly a kontrolují jednotlivé zahrady a chaty, zda nejsou porušené vstupní dveře nebo okenice,“ popsal ředitel městské policie Jihlava Jan Frenc.

Podle jeho slov se strážníci zaměřují také na případný pohyb osob v těchto lokalitách. Vlastník objektu pak může na svých dveřích najít lístek s informací, kdy ke kontrole došlo. Strážníci radí občanům důkladně zabezpečit chatu vhodným kováním a zámkem, nenechávat uvnitř nic cenného a pořídit fotodokumentaci věcí, které usnadní identifikaci v případě krádeže.

  • Facebook
  • Twitter