Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Města Vysočiny rozsvěcí vánoční stromy, Bystřice nad Pernštejnem je jedním z prvních

/
/
/
1768 ZobrazeníS blížícím se začátkem adventu se většina měst a obcí připravuje na slavnostní rozsvícení vánoční výzdoby a hlavně stromu. Někdo vyčkává na první adventní neděli, jinde počkají až na Mikuláše. V Bystřici nad Pernštejnem se dokonce strom rozzářil už posledního listopadu.

Celodenní program pod názvem Vánoční koledování dokázalo přilákat plné náměstí lidí. Městský amfiteátr byl dějištěm několika vystoupení. OD půl třetí zahajovala program MŠ Korálky a po nich veselá parta Usměváčci. Poté se na pódiu vystřídalo několik základních škol se svým hudebním vystoupením. Nechyběly ani vánoční dílničky a Ježíškova pošta.

Po celý den probíhala soutěž o nejchutnější vánočku, kdy jednu vybrala odborná porota a druhou si mohli lidé sami zvolit, tím že ochutnali a dali hlas svému favoritovi. Jak dodává starosta Bystřice pan Karel Pačiska: „Všechny vánočky byli dobré, vítěz může být ale pouze jeden tedy vlastně dva.“ Vyhlášení proběhlo po skončení hudebního programu a obě výherkyně jsou dokonce ze stejné vesnice.

Poté už následovalo to nejdůležitější, na co se všichni moc těšili. V 17.00 bylo náměstí v před kostelem zaplněné do posledního místa. Nikdo z Bystřice si totiž tohle nechtěl nechat ujít. Po zaznění několika písní a poděkování od pana starosty celé náměstí zahučelo divem. Vše se povedlo a náměstí bude svítit až do příchodu tří králů.


  • Facebook
  • Twitter