Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Masarykovo náměstí v Jihlavě hostí i sportovní léto

/
/
/
499 ZobrazeníNa Masarykově náměstí v Jihlavě je od úterý 28. června možné si zahrát kromě šachů nebo pétanque také ping pong. Vrcholem sportovního léta bude profesionální beach volleyball.


První pingpongový stůl je k dispozici vedle nově vybudovaného pokojíčku s jerlíny na Masarykově náměstí, druhý bude k dispozici od 15. července. „Oba stoly budou po létu na náměstí opět přemístěny do veřejného prostoru v Jihlavě, aby je Jihlavané mohli celoročně využívat, stejně jako užívají ty loňské“, uvedl Petr Ryška, náměstek primátorky pro investice a sport. Na náměstí už je také možné zahrát si šachy, člověče nezlob se, kuželky nebo pétanque. Půjčování sportovních potřeb i všechny informační služby jsou zdarma, pouze je třeba složit vratnou kauci 100 Kč na zapůjčené hry a sportovní náčiní.

Zároveň zde funguje prodej občerstvení v maringotce, vyrostla zde rozhledna s letní terasou a posezením a k dispozici je také kontejnerový stánek s velkoplošnou obrazovkou pro pořádání gastro akcí, ochutnávek, přednášek nebo prezentací. Pingpongové náčiní včetně všech dalších sportovních pomůcek a her půjčují pracovnice turistického informačního centra. To vyrostlo a letos funguje v proskleném stánku přímo na Masarykově náměstí. Zde si mohou zájemci vyzvednout kompletní program letních akcí nejen na náměstí, ale v celé Jihlavě.

Celé léto se budou konat také pravidelné páteční koncerty, čtvrteční dechovky nebo bude promítat letní kino. Od soboty 9. července budou probíhat pravidelné „brunche“, tedy gastro akce, které spojují snídani a oběd do netradičního zážitku. O nedělích jsou nachystané pořady pro děti. Například 17. července se na parkánu u Brány Matky Boží uskuteční výtvarný workshop pro děti LETMO. V neděli 21. srpna pak mohou zájemci navštívit sportovní workshop s Akrobatem na Masarykově náměstí. Poslední prázdninovou sobotu 27. srpna ožije náměstí a ulice Matky Boží food festivalem inspirovaným Létem s Degustem nazvaným Jihlava je boží, kde vyvrcholí léto přehlídkou mnoha světových kuchyní.

Hřiště na pétanque letos bude muset předčasně ustoupit plážovému volejbalu. Na horním Masarykově náměstí totiž na začátku srpna vyrostou profesionální beachvolejbalové kurty, na kterých se odehrají finálová utkání Mistrovství ČR mužů a žen v beach volejbalu juniorů U22 19.-21. srpna a Mistrovství ČR mužů a žen ve dnech 26.-28. 8. „Beachvolejbalové kurty na náměstí budou moci využít i jihlavské sportovní oddíly nebo veřejnost,“ řekl Petr Ryška s tím, že jihlavské sportovní léto vyvrcholí Jihlavskou sportovní v neděli 4. září ve venkovní části aquaparku Vodní ráj a na přilehlých hřištích.

  • Facebook
  • Twitter