Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Martina Sáblíková pokřtila v Bystřici nad Pernštejnem knihu Josefa Beneše

/
/
/
667 ZobrazeníPoslední červnový den proběhl v Bystřici nad Pernštejnem křest knihy Meďan a Koumen na planetě pupkáčů, kterou napsal Josef Beneš z Věchnova. Ilustrace, které v knížce najdete, namalovala Petra Tatíčková z Blažkova. Křest provedla a váženou kmotrou se stala rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Nápad napsat knihu pro dětské posluchače se zrodil v hlavě Josefa Beneše už v dobách, kdy své příběhy vyprávěl dětem před spaním. Děti se dožadovaly stále stejné pohádky a tak padl nápad své myšlenky sepsat. „Zprávou přes mobil jsem oznámil synovi, že spolu napíšeme příběh a že posílám první větu. Odpověděl souhlasně a také poslal svoji větu. Víc už od něho nepřišlo a tak jsem se pustil do psaní sám. Bez jakýchkoliv zkušeností jsem se vrhnul do díla, o kterém jsem nevěděl téměř nic. Postupně přibývala stránka za stránkou, až byl hotový celý příběh. Vytisknul jsem ho a dal k přečtení rodině a známým,“ popisuje své spisovatelské začátky Josef Beneš.

Poté už bylo potřeba příběh, jak se říká doladit. „Hledání stylistky mi připomínalo pohádku O kohoutkovi a slepičce. Jeden mě odkazoval na druhého, až se mě na konec ujala paní Čechová, která dodala lesk mému stylu, za což jí moc děkuji,“ dodává Beneš. Co by to bylo ale za dětskou knížku, která by neměla obrázky. „Hledání vhodného ilustrátora nebylo vůbec jednoduché, naštěstí jsem dostal kontakt na paní Tatíčkovou, což je paní, která ilustrovala už několik knih. Můj příběh se jí zalíbil a tak vzniklo sedmnáct ručně malovaných obrázků, které se staly ozdobou knihy. To jak bude vypadat jedna z hlavních postav, ještěr Lap, vybíraly z několika náčrtů, anonymně samy děti,“ zavzpomínal Beneš dokončení knihy.
A když už byla knížka hotová, zbývalo to nejdůležitější. Slavnostní křest, který se uskutečnil v amfiteátru na náměstí v Bystřici nad Pernštejnem. Kmotrou knihy Meďan a Koumen na planetě pupkáčů se stala Martina Sáblíková, která se po skočení slavnostního křtu společně s autory zúčastnila autogramiády.

  • Facebook
  • Twitter