Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Magistrát registruje od víkendu stovku dobrovolníků

/
/
/
840 ZobrazeníO víkendu zaznamenal jihlavský magistrát stého dobrovolníka, v pondělí 23. března přišel sto sedmnáctý zájemce o pomoc potřebným. Osobně mu dnes poděkovala primátorka a nezapomněla ani na ostatní dobrovolníky.

„Je krásné, že se tolik lidí v době striktních opatření nezdráhá nabídnout pomoc každému, kdo ji potřebuje. Svědčí to o tom, že žijeme v solidární společnosti, a když chceme, dokážeme si navzájem pomáhat,“ řekla primátorka Karolína Koubová.

Stou dobrovolnicí je Jana Paulátová z Jihlavy, která společně s českou kulturistkou Věrou Mikulcovou provozuje fitnescentrum. To musí být v nynějších dnech také zavřené a proto se Paulátová rozhodla, že svoje síly nasměruje k lidem v nouzi skrze dobrovolnické koordinační centrum fungující v dočasně pozastaveném turistickém informačním centru na jihlavském magistrátu.

„V naší firmě se různé formě pomoci potřebným věnujeme již dlouho a pravidelně,“ uvedla Jana Paulátová. „Považuji to za zcela přirozené a normální,“ doplnila na otázku, proč se rozhodla přihlásit.

„Nejčastějším druhem nabízené pomoci je zajištění nákupu potravin, vyzvednutí léků, hlídání i doučování dětí, šití roušek nebo venčení psů. Pomoc poptávají zejména senioři, přičemž nejčastěji naopak pomáhají studenti,“ uvedla jedna z koordinátorek dobrovolnické pomoci Martina Zachová s tím, že dnes se ve velkém doručují seniorům ušité roušky. Jen za dnešek odešlo z dobrovolnického centra 280 roušek pro domy s pečovatelskou službou. Od minulého týdne pak pracovnice vydaly kolem dvaceti roušek. Odhadem padesát jich pak roznesli právě dobrovolníci.

Jana Paulátová s primátorkou Karolínou Koubovou


Podle Zachové nyní každou hodinou narůstá počet žádostí o pomoc. V současnosti město obsloužilo více jak čtyřicet jednorázových či pravidelných požadavků. „V tuto chvíli registrujeme dalších čtrnáct žadatelů o pomoc,“ doplnila Martina Zachová.

Stá dobrovolnice Jana Paulátová přebírá dobrovolnický průkaz

Město provozuje zároveň sběrný box na roušky, kam výraznou měrou přispěly i pracovnice Městské knihovny Jihlava, kde zároveň ochranu úst a nosu šijí. „Pouze za pátek a dnešek zde z knihovny donesly minimálně šedesát roušek,“ uvedla Štěpánka Manová z městského informačního centra.

  • Facebook
  • Twitter