Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Magdalena Bulová: I v dnešním uspěchaném světě chtějí lidé pomáhat

/
/
/
1028 ZobrazeníMagdalena Bulová je koordinátorka dobrovolnického centra v organizaci STŘED, z. ú., v Třebíči. Je první, s kým si budete příjemně povídat, pokud máte zájem stát se dobrovolníkem třeba v domě pro seniory nebo pomocníkem v psím útulku. 

Magdo, na úvod nám prosím připomeňte, čím se STŘED zabývá.
Pomáháme lidem předcházet problémům a v případě, že se s nějakým problémem potýkají, tak jim umíme pomoci. Pracujeme s rodinami, s dětmi a mládeží. Řešíme aktuální potřeby, které mají. Vše to probíhá v rámci několika služeb. Působíme na Třebíčsku a v Moravských Budějovicích. Ale i v jiných částech Kraje Vysočina máme pracovníky v terénu.

Zaujalo mě to, co děláte vy. Máte na starost dobrovolnické centrum. Co přesně tedy děláte?
Pracuji jako koordinátor dobrovolnického centra. V praxi to znamená, že řídím celé dobrovolnické centrum, koordinuji dobrovolníky a pečuji o ně. Nabízím jim metodickou podporu.
Kdo se může stát dobrovolníkem a jak může pomáhat?
Dobrovolník může být každý od svých patnácti let. Může pomáhat v různých institucích, jako jsou domovy pro seniory, stacionáře pro hendikepované, kluby pro děti a mládež nebo třeba mateřské školky. Může to být i instituce, která je mimo sociální oblast. Například psí útulky, nebo jsme měli i dobrovolníky na kozí farmě v Ratibořicích.

Dejme si příklad. Rozhodnu se, že chci mít smysluplnější život a že budu pomáhat. Své kroky nasměřuji za vámi a vy mi poradíte?
Přesně tak. Sejdeme se třeba v cukrárně a popovídáme si, co vás k dobrovolnictví vede a jakou máte motivaci. Probereme k jaké cílové skupině máte blíž, zda k dětem, nebo mládeži, nebo by vás naplnila práce se seniory či se zvířaty.

Dobrovolníci Středu

V dnešním uspěchaném světě mají lidé chuť a zájem stát se dobrovolníky? Je zájem?
Ano je, velký. Vloni to bylo 75 dobrovolníků, z toho 40 z Jižní Koreje. Jsme za každého dobrovolníka rádi.
Jak mladí/staří bývají dobrovolníci?
V dřívějších letech jsme měli spíše starší dobrovolníky. To je například nad 40 let. Teď už k nám chodí většinou studenti. Od patnácti let do pětadvaceti.
Nejčastěji chtějí prostě jen pomáhat a trávit smysluplně volný čas. Většina těchto lidí nerada sedí u televize nebo počítače, zkrátka chtějí dělat něco potřebného pro druhé.

  • Facebook
  • Twitter