Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lupiči vnikli do chalupy a rodinného domu

/
/
/
834 ZobrazeníKe dvěma vloupáním došlo první zářijový týden na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku, v prvním případě způsobil zloděj tisícovou škodu, ve druhém se vyšplhala na pětašedesát tisíc korun.

K prvnímu vloupání došlo v době od dopoledních hodin v neděli 2. září do páté hodiny večerní ve čtvrtek 6. září v Chotěbořské ulici v Golčově Jeníkově. „Dosud neznámý pachatel vnikl do vnitřních prostorů rekreační chalupy, přičemž poškodil dveře a okno. Odcizil petrolejovou lampu a finanční hotovost. Svým jednáním majiteli způsobil škodu kolem tří tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Případ nadále prověřují a po pachateli pátrají. Za takový trestný čin mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Pelhřimovští policisté prověřují vloupání do rodinného domu v Červené Řečici. „Dosud neznámý pachatel v době od poledních hodin pátku 7. září do půl páté večer následujícího dne vnikl na pozemek rodinného domu a následně i do vnitřních prostorů domu. Prostory prohledal a odcizil finanční hotovost a šperky. Majiteli tak způsobil škodu kolem pětašedesáti tisíc korun. Pachatel svým jednáním naplnil znaky skutkové podstaty dvou trestných činů, a to krádeže a porušování domovní svobody,“ dodala tisková mluvčí. Za takovou trestnou činnost hrozí pachateli podle informací policistů až pětiletý trest odnětí svobody.

  • Facebook
  • Twitter