Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lukáš Krpálek se stal čestným občanem města Jihlavy

/
/
/
416 ZobrazeníUdělení nejvyššího jihlavského vyznamenání – čestného občanství – pro judistu Lukáše Krpálka schválili zastupitelé při tajném hlasování na svém 22. zasedání, které se konalo v úterý 2. listopadu.

Čestné občanství převezme dvojnásobný olympijský vítěz Lukáš Krpálek osobně 17. listopadu. Vítězi Letních olympijských her v Tokiu 2020 a Rio de Janeiru 2016 bude čestné občanství předáno při ceremoniálu předávání Cen města Jihlavy a Cen Rady města Jihlavy ve velké gotické síni jihlavské radnice při příležitosti oslav státního svátku.

Rodák z Jihlavy, který s judem začínal v jihlavské Sokolovně, se stal v letech 2014 a 2019 také mistrem světa a je také trojnásobným mistrem Evropy mezi seniory. V Jihlavě jeho úspěchy vyvolávají velký zájem o tento sport.

Pro nejvyšší jihlavské ocenění pro slavného judistu hlasovalo v tajné volbě 32 zastupitelů. Dva byli proti, dva hlasy nebyly platné a jeden zastupitel se zdržel hlasování. „Gratulujeme Lukášovi, děkujeme za perfektní reprezentaci města a už teď se těšíme na třetí zlatou olympijskou medaili,“ prohlásila po sečtení hlasů s úsměvem na tváři primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

  • Facebook
  • Twitter