Nemocnice zahájí rekonstrukci oddělení šestinedělí za téměř 30 milionů korun
Nemocnice Havlíčkův Brod zahájí ve středu 1. července rozsáhlou rekonstrukci oddělení šestinedělí v pavilonu gynekologie. Porodnice a porodní sály zůstávají v provozu bez omezení. Stanice bude přesunuta do náhradních prostor na dobu zhruba šesti měsíců.
Cílem projektu je modernizace prostor, zvýšení komfortu pacientek a vytvoření kvalitnějšího pracovního prostředí pro zdravotnický personál. Celková hodnota stavebních prací činí 29 464 137 Kč bez DPH. Zhotovitelem stavby je společnost RONELI Construction a.s. Financování stavby zajišťuje Kraj Vysočina.
„Rekonstrukce reaguje na současné trendy v porodnictví a zároveň řeší technický stav stávajících prostor. Výsledkem bude moderní oddělení poskytující vyšší standard péče a ubytování pro maminky po porodu,“ řekl primář gynekologicko-porodnického oddělení Pavel Antonín.
Pacientkám přinese komfortní dvoulůžkové pokoje s vlastním hygienickým zázemím. Jak uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Otto Vopěnka, součástí projektu je také vybudování nadstandardních jednolůžkových pokojů, čtyř monitorovacích lůžek a modernizace edukační místnosti. Významných změn se dočká rovněž zázemí zdravotnického personálu, včetně skladových a hygienických prostor.
Stěhování stanice šestinedělí z důvodu rekonstrukce proběhlo ve čtvrtek 25. června. Stavební práce budou probíhat především ve 4. nadzemním podlaží gynekologického pavilonu. Součástí rekonstrukce bude kompletní obnova interiérů, výměna technických rozvodů, instalace nové vzduchotechniky, modernizace elektroinstalací a zdravotně-technických zařízení, výměna oken a dveří či realizace nových povrchů stěn a podlah.
Po dobu rekonstrukce bude provoz oddělení šestinedělí dočasně přemístěn do prostor chirurgického pavilonu, konkrétně do 5. nadzemního podlaží. „Toto řešení bylo zvoleno s ohledem na zachování komfortu pacientek a jejich novorozenců. Náhradní prostory jsou situovány mimo bezprostřední dosah stavebních prací, a pacientky tak nebudou vystaveny hluku ani dalším omezením spojeným s rekonstrukcí, dodal provozně-technický náměstek ředitele Otto Šrůta.
Nové prostory přispějí nejen ke zvýšení komfortu pacientek, ale také k rozvoji pracovního prostředí pro zdravotníky. Moderní zázemí pomůže nemocnici udržet mladé lékaře a zdravotnický personál a současně vytvoří atraktivní podmínky pro nové lékaře ve specializačním vzdělávání.
Předpokládaná doba realizace stavebních prací je pět měsíců. Po uvedení do provozu nabídne oddělení moderní, funkční a bezpečné prostředí odpovídající současným požadavkům na poskytování zdravotní péče v oblasti porodnictví.
„Rekonstrukce oddělení šestinedělí představuje významnou investici do zkvalitnění péče o maminky a novorozence. Díky podpoře Kraje Vysočina můžeme vytvořit moderní prostředí, které bude odpovídat současným nárokům pacientek i zdravotnického personálu a přispěje k dalšímu rozvoji porodnické péče v našem regionu,“ uvedl ředitel nemocnice David Rezničenko.