Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Loupežné přepadení v Třešti má na svědomí čtyřicetiletý muž

/
/
/
1217 ZobrazeníJihlavští kriminalisté objasnili loupežné přepadení, ke kterému došlo v lednu v prodejně v Třešti. Nespokojený zákazník v obchodě fyzicky napadl zaměstnance, vzal mu jeho telefon a z prodejny si při odchodu odnesl motorovou pilu.

Ve středu 8. ledna přijali policisté po deváté hodině dopoledne oznámení od muže, který byl v prodejně v Třešti fyzicky napaden a okraden. Pachatel po činu z obchodu odešel s motorovou pilou a odjel vozem. „Napadený muž neměl zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k popisu podezřelého muže i vozidla a začali po něm v lokalitě pátrat,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Na základě prověřování se kriminalistům podařilo podezřelého muže dopadnout. Vypátrali i motorovou pilu, které se muž při loupeži zmocnil. „Pilu chtěl obviněný muž zpeněžit v bazarovém obchodě na Jindřichohradecku,“ dodal Martin Jůzl, komisař oddělení obecné kriminality s tím, že motorovou pilu policisté zajistili a následně ji předali zpět jejímu majiteli.

Na základě důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání čtyřicetiletého muže z Jihlavska. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ doplnil Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, obviněný muž byl už v minulosti opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost.

„Čtyřicetiletý muž je obviněn z toho, že se v Třešti dopustil loupežného přepadení. Přijel vozidlem do města a před devátou hodinou dopoledne přišel do prodejny. Dostal se do sporu s prodavačem, neboť nebyl spokojen se způsobem vyřízení jeho požadavku. Obviněný muž se proto začal chovat agresivně, prodavače chtěl donutit k vydání peněz pod pohrůžkou a použitím násilí. Výhrůžky přešly ve fyzický útok a napadený prodavač utržil rány pěstí, obviněný muž mu poté vzal mobilní telefon a při odchodu ještě motorovou pilu v hodnotě necelých dvacet tisíc korun. Telefon cestou odhodil, z obchodu odešel a z místa odjel vozidlem, motorovou pilu se následně snažil prodat,“ popsala Jana Kroutilová s tím, že případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchanou trestnou činnosti lze uložit trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů.

  • Facebook
  • Twitter