Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lidský stolní fotbal i lezecká stěna. Jihlavské náměstí ožije sportem

/
/
/
497 ZobrazeníVe středu 6. dubna proběhne v rámci Mezinárodního dne sportu na Masarykově náměstí v Jihlavě od 11.00 do 17.00 pátý ročník akce Sportujme s VŠPJ, kterou pořádá Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) ve spolupráci se Zdravým městem Jihlava.

Den plný sportovních aktivit odstartuje v 11.00 turnajem středních škol v lidském stolním fotbálku, ve kterém se pětičlenné týmy z šesti jihlavských škol (Gymnázium Jihlava, Manažerská akademie Jihlava, TRIVIS Jihlava, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava, Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín, Škola ekonomiky a cestovního ruchu) utkají o putovní pohár a lístky na rozlučku se stadionem HC Dukla Jihlava Grand finále – Díky, legendo.

Po slavnostním vyhlášení vítězů středoškolského klání za účasti rektora VŠPJ Václava Báči a náměstkyně hejtmana Hany Hajnové spolu s jihlavským radním Jaroslavem Vymazalem bude následovat od 13.30 turnaj institucí, ve kterém změří své síly zaměstnanecký i studentský tým z VŠPJ s protivníky z jihlavského magistrátu a krajského úřadu. Po skončení turnaje si budou moci zahrát stolní fotbálek v nadživotní velikosti od 15.30 do 17.00 také všichni zájemci z řad veřejnosti.

Kromě toho nabídne akce Sportujme s VŠPJ i možnost vyzkoušet si po celou dobu konání akce i řadu dalších sportovních disciplín. Zástupci všech věkových kategorií včetně té nejmladší se tak mohou těšit na horolezeckou stěnu, překážkovou dráhu, hokej, baseball, softball, taekwondo či mölkky a drobné odměny za vyzkoušení těchto aktivit. Některé ze sportů jim představí i studenti VŠPJ, kteří jsou zařazeni do programu UNIS na podporu duální kariéry studujících sportovců. S taekwondem seznámí zájemce vicemistr ČR z roku 2021 Marek Šmarda a hokej si vyzkouší pod vedením Josefa Vyviala z HC Dukla Jihlava.

Programem na náměstí ale pátý ročník Sportujme VŠPJ nekončí. V podvečerních hodinách mohou navíc zájemci zavítat do budovy VŠPJ a zjistit, jak jsou na tom s kvalitou svého pohybu a pohybového ústrojí. Od 18.00 do 19.00 bude v tělocvičně VŠPJ probíhat měření kvality pohybu prostřednictvím monitorovacího systému QUALISYS. Tento unikátní systém, kterým je vybavena učebna pohybových aktivit, dovede prostřednictvím 3D kamer, rovnovážné plošiny a speciálního software diagnostikovat kvalitu pohybu a svalovou aktivitu v průběhu pohybových činností.

Vstup na akci je zdarma. Více informací na FB události https://fb.me/e/2dJZcs6re

  • Facebook
  • Twitter