Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Letní festival Stock 2018 v Dobrohostově

/
/
/
1141 ZobrazeníAsi málokdo z muzikantů tanečních kapel E.M.I.L. a Fortuna předpokládal v roce 1996, když uspořádali hudební odpoledne v Knyku u Havlíčkova Brodu, že akce bude základem festivalu hudebních kapel Stock.  

Pod názvem Knykstock se pořádal jednodenní festival do roku 1999. V roce 2000 došlo k přestěhování do Dobrohostova a došlo ke změně názvu festivalu na Stock.
„Festivalu prospělo jeho přestěhování do Dobrohostova. Program prvních ročníků byl sestaven jen z tanečních – plesových kapel, ve kterých jsme měli přirozeně spoustu kamarádů. Tím byl festival výjimečný.

Kapela Morava

V novém tisíciletí se postupně začaly prosazovat žánrové, především rockové kapely. Původně jednodenní sobotní festival byl před deseti lety doplněn o nedělní program dechovek a před třemi lety o páteční zahajovací večírek,“ popisuje historii Stocku Petr Kletečka, hlavní pořadatel dnes už tradičního festivalu.

V pátek 17. srpna v hlavním čase zanechá v Dobrohostově svůj legendární otisk benešovský Keks. Komu by se na první dobrou nevybavily hity jako To se mi líbí, Víš či Proč holky pláčou? Kapelu v roce 1981 založili charismatický frontman Štěpán Kojan společně s klávesákem Petrem Dudíkem a dodnes jsou výhradními autory skladeb. V roce 2011 Keks oslavil třicet let na hudební scéně vyprodaným koncertem ve velkém sále pražské Lucerny. Na letním parketu v Dobrohostově Keks vystoupí poprvé! Zahajovací večírek doplní tři další regionální kapely.

Program pátek 17. srpna
19.00 Jada Band (Havlíčkův Brod), 20.30 Keks (Benešov), 22.30 Pasiáns (Jindřichův Hradec), 00.30 Lady Kate (Jihlava).

„Loňské vystoupení Moravy bylo parádní a s potěšením můžu sdělit, že je v Dobrohostově po roce opět uslyšíme. Do Moravy se po delší pauze vrátil původní frontman František Fany Petričko a kapelu to neuvěřitelně nakoplo,“ řekl Petr Kletečka.

Program sobota 18. srpna
18.00 Fortuna (Havlíčkův Brod), 19.30 E.M.I.L. (Havlíčkův Brod), 21.00 Morava (Jihlava), 22.30 Vosa (Přibyslav), 24.00 Bass (Havlíčkův Brod), 01.30 Ozzy Osbourne Czech Revival (Havlíčkův Brod).

V neděli 19. srpna se na letním parketu v Dobrohostově u Havlíčkova Brodu uskuteční desátý ročník Festivalu dechových hudeb Dobrohostov.

Plakát na neděli 19. srpna

V šestihodinovém programu se představí čtyři velké dechové hudby. Ozdobou programu bude vystoupení kapely KRAJANKA, která je složena ze špičkových profesionálních muzikantů z Prahy. „Repertoár jsme složili z lidových písniček ze všech krajů naší vlasti, proto i název kapely Krajanka“, vysvětluje kapelník Václav Hlaváček. Krajanka je velmi častým hostem televizních pořadů (Sejdeme se na Vlachovce, Příště u vás, Klub přátel dechovky, Vyhrávala kapela a plno dalších). Nedělní program doplní tři regionální dechové hudby.

Program neděle 19. srpna
14.00 Nová Lesanka (Humpolec), 15.30 Rebelka (Havlíčkův Brod), 17.00 Krajanka (Praha),18.40 Vysočinka (Humpolec)

Jednodenní vstupenky v předprodeji a na místě od 150 Kč do 250 Kč. Dvoudenní vstupenky na páteční a sobotní program v předprodeji 300 Kč, na místě 350 Kč. Podrobné informace na webových stránkách www.stockfest.cz/vstupenky.

Předprodej vstupenek probíhá: – na obchodních místech
Havlíčkův Brod – Obchůdek Tulipán
Humpolec – Městské kulturní a informační středisko

– do mobilu na portálu www.smsticket.cz.

Pořadatel festivalu vyhlašuje soutěž o čtyři volné vstupenky na jednotlivé dny. K odpovědi napište jméno, příjmení a své mobilní číslo pro včasné upozornění na výhru. Odpovědi posílejte mailem na: hudbasoutez@seznam.cz.

Otázky:

Pátek 17. srpna: Po kolikáté vystoupí kapela Keks na Stockfestu?
Sobota 18. srpna: Jak se jmenuje nové album, které vydala kapela Morava letos na jaře? 
Neděle 19. srpna Festival dechových hudeb proběhne v Dobrohostově letos již podesáté. Jak se jmenuje kapela, která nevynechala jediný ročník?

  • Facebook
  • Twitter