Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Legalizovali výnosy z trestné činnosti, čelí obvinění

/
/
/
704 ZobrazeníHavlíčkobrodským kriminalistům se podařilo rozkrýt trestnou činnost čtveřice lidí z Havlíčkobrodska, která poškozovala věřitele a legalizovala výnosy z trestné činnosti.

„Starší z žen a šestačtyřicetiletý muž jsou obviněni z toho, že od počátku vzniku společnosti na agenturní zaměstnávání pracovníků fakticky řídili její ekonomické děje a osobně jednali s věřiteli za účelem získání finančních prostředků pro svoji vlastní potřebu, nikoli za účelem řádného podnikání. Z firemních účtů vybírali nebo nechali vybírat peníze, které si následně přerozdělovali, z vlastnictví společnosti nechali odstranit část majetku. Osmadvacetiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž jim v tom byli nápomocni, protože jako oficiální jednatelé firmy byli srozuměni s jejich jednáním a v některých případech osobně prováděli například výběry finanční hotovosti. Většinou využívali platbu v hotovosti s cílem zastřít původ peněžních prostředků a učinit je tak nedohledatelnými. Peníze používali pro vlastní potřebu i s vědomím, že si společnost řádně neplní své závazky vůči svým věřitelům,“ popsala trestnou činnost čtveřice policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Šestačtyřicetiletý muž a padesátiletá žena byli podle informací policistů obviněni ze spáchání zločinu poškození věřitele ve spolupachatelství a osmadvacetiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž ve formě pomoci. Všichni čtyři čelí obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu legalizace výnosů z trestné činnosti ve formě spolupachatelství. Trestní stíhání proti právnické osobě bylo zahájeno ve věci spáchání zločinu poškození věřitele.
Na obviněného šestačtyřicetiletého muže a padesátiletou ženu podal státní zástupce návrh na jejich vzetí do vazby, soud návrh akceptoval, na oba uvalil vazbu a policisté je eskortovali do věznice. Další obviněný muž se ženou jsou trestně stíháni na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za uvedenou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody na tři až deset let.

  • Facebook
  • Twitter