Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Malá návštěva na Old rockers festu v Havlíčkově Brodě

/
/
/
1182 ZobrazeníV Havlíčkově Brodě se uskutečnil v sobotu 26. září v Kulturním domě Ostrov Odl rockers fest. Opatření Covid–19 se tu podepsalo stejně jako na mnoha místech v republice k přeložení či zrušení kulturních akcí.

Někteří pořadatelé se snažili uspořádat koncerty, aby se vyhovělo podmínkám: konec akce ve 22.00 a omezená kapacita návštěvníků vzhledem k zavedení míst k sezení. Dobře připravený Old rockers fest v Kulturním domě Ostrov Havlíčkově Brodě nabídl čtyři skupiny.
V 18.00 se objevila na pódiu skupina Nonsense z Velkého Meziříčí. Brodské publikum tuto kapelu zná, protože v posledních letech hrála v klubu Oko. Nonsense: Petr Bureš – zpěv, Michal Duben – kytara, Jakub Karban – basa a Ondřej Duben – bicí.
Po nich hrála Atomová Mihule ze Žďáru nad Sázavou, která byla založena v roce 1977. Pamatuje také různé zákazy hraní. V současné době hraje v sestavě Vratislav Fiksa – basa, Zdeněk Máca – bicí, zpěv a Jiří Neplech Veselý – kytara, basa.

Jako třetí vystoupila domácí kapela Našrot v klasické sestavě: Petr Hraboš Hrabalik – zpěv, akustická kytara, Jiří Martha Dvořák – basa, Josef Jouza Bárta – bicí a Tomáš Ceemek Hájek – kytara.
Na závěr hudebního večera vystoupila plzeňská skupina Znouzectnost. První veřejné vystoupení měla 26. listopadu 1986 ve ve vysokoškolském klubu v Plzni. Od roku 2010 Znouzectnost vystupuje v trojčlenné sestavě Caine (Jaroslav Matějovský) – bicí, zpěv, Golda (Oldřich Neumann) – baskytara, zpěv a Déma (Petr Škabrada) – kytara, zpěv.
„Dnešní koncert navštívilo jen třicet platících. Příčinou je, že lidi se bojí chodit na koncerty a otevírací doba do 22.00. Moc mě to mrzí, ale jsem nucen koncerty: 3. 10. (XIII. století a spol…), 9. 10. (VD, Zputnik, Driák, IS), 30. 10. (Dukla Vozovna a spol…) 2020 zrušit a přeložit na jindy. Stejně tak budu postupovat i u jiných akcí do konce roku,“ uvedl Jakub Cecek Tauber, pořadatel Odl rockers fest.

  • Facebook
  • Twitter