Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Podzim na Roštejně pokračuje

/
/
/
804 ZobrazeníHrad Roštejn nedaleko Telče měl v letních měsících rekordní návštěvnost, nyní vstupuje do posledního měsíce letošní sezony, mění se ceník a otevírací doby hradu.

Lovecký hrad Roštejn zažil v roce 2020 podle slov kastelánky Kateřiny Rozinkové jednu z nejzajímavějších sezon ve své historii. „Původně se mělo jednat o první rok, kdy budou poprvé od dubna až do října přístupné všechny nové expozice hradu, nicméně kvůli epidemii koronaviru byla nakonec sezona zahájena až v červnu.
Celý červen navíc museli návštěvníci i zaměstnanci v interiérech pobývat v rouškách, stejně jako po část letních prázdnin a září. Prázdninové měsíce červenec a srpen znamenaly pro Roštejn rekordní návštěvnost čítající dohromady necelých 40 000 osob v interiérech hradu. To bylo způsobeno jednak zvýšeným zájmem o domácí turismus a jednak mimořádným opatřením Kraje Vysočina o slevě ze vstupného v krajských příspěvkových organizacích. Tato slevová akce končí posledním zářijovým dnem a od začátku října hrad čeká návrat k původnímu ceníku,“ popisuje kastelánka Roštejna.
S koncem září se rovněž mění otevírací doba hradu, který tak bude přístupný pouze o víkendech a státním svátku.
„Také v říjnu platí otevírací doba od 10.00 do 17.00 s polední pauzou od 12.00 do 13.00.
Ačkoli bylo zkraje návštěvnické sezony nutné zrušit některé kulturní akce (Myslivecký den a Roštejnský hodokvas), podařilo se během dalších měsíců vrátit v rámci provozu takřka do normálního stavu a realizovat například divadelní prohlídky, letní kino či sérii jazzových koncertů. I přes průběžně upravovaná nařízení byl Roštejn i letos oblíbeným cílem snoubenců, kteří zde prožili svůj svatební den,“ hodnotí Kateřina Rozinková.
Správa hradu podle jejích slov doufá, že příští sezona 2021 nebude už nijak narušena mimořádnými opatřeními a že se podaří navázat na všechny tradiční kulturní akce a doplnit jejich nabídku třeba i některými novými.

  • Facebook
  • Twitter