Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Křížem krážem Vysočinou vyrazí cyklisté i letos

/
/
/
1195 ZobrazeníCyklisté o akci Křížem krážem Vysočinou nepřijdou ani v letošní mimořádné situaci. Vyrazí na cestu v termínu 3.–7. července.

„Tradiční cykloakci pořádáme s plným vědomím toho, že nemusí proběhnout tak hladce jako dřív. Dochází ke zkrácení etap z osmi na pět a start není v Jihlavě. Ale dle natěšených reakcí mnohých pravidelných účastníků věřím, že případné nekomfortnosti pochopí,“ uvedl Tomáš Čihák, ředitel pořádající organizace Vysočina Tourism. Novinkou cykloakce je, že účastníci svými našlapanými kilometry mohou přispět prostřednictvím aplikace EPP pomáhej pohybem na některý z projektů Kraje Vysočina. Celkem ujedou 232 km.

Mapa letošního ročníku

Křížem krážem Vysočinou na kole odstartuje z Golčova Jeníkova a skončí tradičně v pivovaru v Dalešicích. Využívání doprovodného vozidla bude částečně omezeno. K dispozici bude až na výjimky pro přepravu zavazadel, případně jako záchranné vozidlo při zdravotním problému účastníků či defektu na kole.
„Naším cílem je, aby účastníci v co největší míře přespávali v cílových destinacích. Letošní etapy jsou nastavené tak, aby jejich start a cíl byl vždy v místě, kam je možné se dopravit vlakem. S dopravcem České dráhy máme domluveno, že zajistí zdarma přepravu kol účastníků z místa bydliště do místa startu etapy, případně z cíle etapy do místa bydliště,“ dodává Tomáš Čihák.

Etapy Křížem krážem Vysočinou na kole 2020

  1. etapa 3. července 2020 Golčův Jeníkov – Světlá nad Sázavou (44 km)
  2. etapa 4. července 2020 Světlá nad Sázavou – Jihlava (50 km)
  3. etapa 5. července 2020 Jihlava – Jemnice (60 km)
  4. etapa 6. července 2020 Jemnice – Jaroměřice nad Rokytnou (47 km)
  5. etapa 7. července 2020 Jaroměřice nad Rokytnou – Dalešice (31 km)

Zájemci se mohou přihlásit do 10. června. Kontaktní osobou je Tomáš Čihák, Vysočina Tourism, e-mail: tomas.cihak@vysocinatourism.cz, tel.: + 420 732 650 158.

  • Facebook
  • Twitter