Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kriminalisté zadrželi na Žďársku výrobce a dealera drog 

/
/
/
1770 ZobrazeníŽďárským kriminalistům odhalili výrobce a dealera drog, zásahová jednotka ho zadržela bezprostředně poté, co uvařil další várku pervitinu. Třiatřicetiletý muž byl kromě drogové trestné činnosti obviněný také z poškození cizí věci, kvůli sprejerství, kterého se dopouštěl v průběhu loňského listopadu a prosince.

Třiatřicetiletého muže zadrželi policisté na Bítešsku chvilku poté, co dokončil výrobu další várky pervitinu ve varně, kterou měl v místě svého bydliště. Při domovní prohlídce mimo jiné zajistili pervitin, marihuanu, léky, injekční stříkačky a prostředky i chemikálie na výrobu drog. Zajistili také věci, které muž používal při páchání trestné činnosti v souvislosti se sprejerstvím. Na základě shromážděných důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání muže. „Muž byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a přečinu poškození cizí věci,“ uvedl Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Věci zadržené při domovní prohlídce, archiv Policie ČR

„Zadržený muž byl obviněn z toho, že v průběhu loňského roku do poloviny letošního ledna vypěstoval rostliny konopí, z nichž získal drogu marihuanu. Dále muž vyráběl pervitin, který měl nejen pro svou potřebu, ale prodával jej i dalším osobám. V některých případech drogu dával jako protislužbu. Léky k výrobě drog si obstarával sám nebo prostřednictvím jiných osob. Další obvinění muže padlo ve věci sprejerství. Na různých místech ve Velké Bíteši, a to nejméně v osmi případech, vytvořil až metrové černé nápisy, přičemž se jeho terčem staly sloupy, kontejnery nebo kryty elektrorozvaděčů,“ doplnila policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněnému muži za uvedenou trestnou činnost hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

 

 

  • Facebook
  • Twitter