Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kriminalisté dopadli na Žďásku distributora drog

/
/
/
462 ZobrazeníŽďárským kriminalistům se podařilo dopadnout pětadvacetiletého recidivistu, který se dopouštěl drogové kriminality. Na konci července ho zadrželi na Žďársku při přepravě dalších drog. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání a obviněný muž skončil ve vazbě.

„Zadrženého muže obvinili z toho, že si na různých místech v republice opatřoval pervitin a marihuanu a na Žďársku je prodával nebo poskytoval jako odměnu za další distribuci. Třicet gramů pervitinu policisté u muže zajistili při jeho zadržení poslední červencový týden. V průběhu loňského a letošního roku si obviněný muž postupně opatřil a následně rozdistribuoval více jak 1000 gramů pervitinu a kolem 15 kg marihuany. Drogy předával jiným osobám k další distribuci koncovým uživatelům,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová s tím, že byl muž v minulosti v souvislosti s drogovou trestnou činností soudně trestán. Naposledy v první polovině roku 2019 a od soudu odešel s podmíněným trestem, trvajícím do roku 2022.

„Pětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodal Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili také finanční prostředky, věci určené pro výrobu drog a marihuanu.

Věci zadržené policisty u pětadvacetiletého muže, foto: Policie ČR

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud tento návrh akceptoval, na muže uvalil vazbu a policisté ho eskortovali do vazební věznice. Případ kriminalisté nadále vyšetřují,“ uzavřela Stanislava Rázlová.

  • Facebook
  • Twitter