Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Opilý řidič kamionu havaroval ve středu na D1 na Vysočině

/
/
/
574 ZobrazeníVe středu 11. srpna havaroval okolo půl jedenácté v noci na 74. kilometru dálnice D1 ve směru na jednapadesátiletý řidič nákladní vozu MAN s návěsem s českou registrační značkou. U jízdní soupravy jedoucí v jízdním pruhu pro pomalá vozidla došlo k defektu pneumatiky na levé straně návěsu.

„Vlivem toho se pneumatika odtrhla a odrazila se směrem do protisměru jízdy, kde postupně poškodila čtyři vozidla – jedno nákladní vozidlo a tři osobní auta, z nichž v jeden řidič měl navíc za vozem připojený přívěs. Na nákladním autě žádná škoda nevznikla a na osobních autech byla celková škola vyčíslena na 40 000 korun. Celá událost se naštěstí obešla bez zranění osob,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.
Policisté u řidiče nákladního vozu zjistili dechovou zkouškou 2,26 promile alkoholu v dechu. „Pozitivní výsledky měly také obě opakované dechové zkoušky, hladina alkoholu v obou případech překračovala hodnotu dvou promile. Policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz. Řidiče policisté převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Řidič je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově zahájili proto úkony trestního řízení,“ dodala Dana Čírtková.

Náprava havarovaného vozu bez pneumatiky, foto: Policie ČR
  • Facebook
  • Twitter