Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Krásné tipy na výlety na Vysočině

/
/
/
1191 ZobrazeníVysočina je krásný klidný kraj plný přírody, historie a úžasných výletů. Pokud si potřebujete odpočinout, je to správné místo. Výlet si užijete s dětmi, kamarády, ale i sami. Kam vyrazit? To se dozvíte v článku.

Vysočina je kraj poměrně velký, ale tichý

Víte, že Vysočina je v rozloze 6. největší český kraj? Přitom v něm bydlí poměrně málo lidí, takže je 3. nejméně obydlený. To samozřejmě napovídá to, že je v něm úžasný klid a pohoda. Jestliže potřebujete utéct z ruchu velkoměsta, Vysočina vám nabídne vše, co potřebujete. Pokud hledáte ubytování, neváhejte si rezervovat chatu nebo chalupu.

Prvně klášter, potom zámek

Víte, že zámek Žďár nad Sázavou nebyl vždy zámek? V roce 1252 byl postaven jako cisterciánský klášter. V 17. století došlo k požáru a v 18. století se začal za pomoci architekta Jana Blažeje Santini-Aichla opravovat. Po druhém požáru byl Josef II. požádán, aby klášter prohlásil za zámek. Jádro tvoří opatská budova, konvent je gotický a hospodářská budova barokní.

Na jaké prohlídky se můžete těšit? Multimediální i kreativní.

K dispozici je pět prohlídkových okruhů

  1. Muzeum nové generace
  2. Umění baroka
  3. Po stopách Santiniho
  4. Galerie Kinských
  5. Rybolov

Pohádkové město s rybníky a branami

Město Telč působí jako z pohádky. Pověsti povídají, že bylo založeno už na konci 11. století. Nachází se napůl cesty mezi Vídní a Prahou. Role tohoto města narostla hlavně s příchodem železnice v roce 1898, ale už na začátku 19. století se na JZ Moravy o Telči hodně mluvilo.

Náměstí otevírají dvě brány a chrání tři rybníky (Štěpnický, Ulický a Staroměstský). Jádro města je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Další památkovou zónou je Staré Město. Mezi významná místa patří synagoga, židovský hřbitov, bývalá jezuitská kolej, kaple sv. Karla Boromejského a podzemí pod měšťanskými domy.

Protože takto pohádkové město jen tak nenajdete, točí se tu hodně filmů. Telč můžete vidět třeba ve filmech Z pekla štěstí, Až přijde kocour, Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Kouzelný měšec a Bathory. Pokud budete známá místa z těchto filmů hledat a prozkoumávat, nezapomeňte si pořídit správné vybavení na turistiku.

Bojíte se rádi?

Původní pivovar se sýpkou z 16. století se proměnil na populární strašidelný zámek Draxmoor. Poslední majitel (rod Mitrovských) vlastnil i zámek (dnes ZŠ) a zámecký park. Od roku 2001, kdy budovu odkoupil pan Šikl, se pivovar přestavoval na unikátní hororové místo plné magie, kouzel a strašidel.

Těšit se můžete na výtah se strašidelnými efekty, 3D kino u staré čarodějnice, muzeum legend z Vysočiny, zámecké nádvoří s pohádkovým domečkem na kuřích nožkách a soškami pohádkových postaviček.

Návštěva je vhodná i pro nebojácné děti (záleží na posouzení rodičů). Cena za dospělého je 195 Kč a za dítě 130 Kč. Rodinné vstupné vás vyjde na 570 Kč.

  • Facebook
  • Twitter