Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kouč Martin Svědík míří do 1. FC Slovácko

/
/
/
847 ZobrazeníPáteční duel FC Vysočina proti Ústí nad Labem bude nejen důležitým duelem v boji o půlmistra a domácí tečkou za podzimem. Bude zároveň ve znamení loučení s koučem Martinem Svědíkem, který se rozhodl využít nabídku prvoligového 1. FC Slovácko. Po těžkých jednáních souhlasil nakonec i FC Vysočina, že kouče k 10. listopadu uvolní.

Poté by se měl Martin Svědík připojit k novému týmu. Součástí dohody klubů je odstupné odpovídající kvalitě jihlavského trenéra. „Už když jsem Martina pro trénování v Jihlavě vybral, věděl jsem, jak skvělý trenér do klubu přichází. Martin v Jihlavě během necelého roku odvedl velký kus kvalitní práce. To se netýká jen sportovních výsledků, ale celkového nastavení práce prvního mužstva, což byl také jeden z jeho úkolů. Jeho práce měla přesah i do klubové akademie. Martin má vítěznou mentalitu, tvrdě pracuje a takovou také vytvořil v týmu atmosféru. Už od léta mi bylo jasné, že je to jen otázka času, kdy Martin odejde, protože v FC Vysočina během jara ukázal své schopnosti a podobně kvalitních trenérů, kteří mají za sebou výsledky, v Česku moc není. U nás určitě zaujal tím, jak dokázal tým zvednout po strašidelném podzimu, ale také například tím, jak rychle dokázal zapracovat do týmu nové hráče. Jeho odchod mě mrzí i lidsky, protože náš vztah přesahuje pracovní rámec. Ale v pracovním životě je to všude stejné – pokud máte za sebou výsledky, pak Vaše práce bude oceněna. Nabídka, kterou Martin dostal od Slovácka, je po všech směrech nadstandardní. Stejně jako odstupné, které jsme vybojovali pro klub. I když je Martin výborný kouč, platí, že každý je nahraditelný. Jsem rád, že tu byl po dlouhé době trenér, který odchází, protože dobře dělal svou práci a ne proto, že byl vyhozen. To v Jihlavě nebývalo zvykem. Martinův přestup do nejvyšší soutěže vnímáme jako ocenění nejen kvalitní práce trenéra, ale i a jeho realizačního týmu a celého klubu,“ okomentoval Svědíkův posun do národní ligy ředitel klubu Jan Staněk.

Šéf FC Vysočina dále doplnil: „Odchod trenéra rozhodně neznamená odklon od cesty, po níž FC Vysočina v zimě vykročil. Stejně jako máme seznam hráčů, kteří nás zajímají, máme dlouhodobě i seznam trenérů, kteří jsou pro nás perspektivní. Všichni mají předpoklady pokračovat v práci, kterou kouč Svědík začal. I spolu s Martinem chceme vybrat trenéra, který bude v tomto období nejlépe připraven pro práci v našem klubu, a to chce čas. Proto jsme trvali na tom, že Martin skončí až po 15. kole. V posledním podzimním duelu, kterým bude po reprezentační pauze jarní předehrávka v Pardubicích, tým povede asistent trenéra Michal Šmarda. Nový kouč bude oznámen nejspíše v průběhu prosince. Moc bychom si přáli, aby se Martin Svědík v pátek rozloučil vítězně a aby se ze strany fanoušků dočkal poděkování za odvedenou práci. I proto jsme se pro páteční utkání rozhodli stanovit symbolické vstupné ve výši 20 Kč a připraveno bude bezplatné osvěžení pro držitele permanentních vstupenek.“

„V Jihlavě jsem byl spokojený. Vážím si spolupráce s vedením, která byla i v těžších ekonomických časech na perfektní úrovni. Jenže pro každého trenéra by mělo být cílem vést tým v nejvyšší soutěži a já to mám nastavené stejně. Zájem prvoligového Slovácka vnímám jako ocenění mé trenérské práce. Navíc Slovácko přišlo s nabídkou, která je ze sportovního hlediska velmi dobrá. Z Jihlavy jsem v žádném případě neutíkal, celou věc jsem ihned probral s vedením. Od začátku jsme si říkali, jaká je situace. V FC Vysočina jsem měl platnou smlouvu, pokud by mě klub neuvolnil, respektoval bych to. Kluby se ale domluvily a já mám šanci vrátit se do I. ligy, za což jsem rád. Rozcházíme se ve zcela přátelském duchu. Svému nástupci předávám tým, který je na postupových místech. Mám směrem k Jihlavě čisté svědomí a vždycky na ni budu vzpomínat jen pozitivně,“ řekl k chystanému odchodu do Slovácka kouč Martin Svědík, jenž poté dodal: „Rád bych poděkoval za spolupráci s ředitelem klubu Honzou Staňkem. Velice si jí vážím. To stejné donedávna platilo i o kooperaci se sportovním ředitelem Josefem Jinochem, jenž však v září zamířil do Mladé Boleslavi. Speciální poděkování pak rozhodně náleží majoritnímu vlastníkovi klubu panu Františku Vaculíkovi, jenž byl vždy komunikativní, serózní a ani v těžkých osobních chvílích nezapomínal na fotbal.“

Martin Svědík (nar. 27. 6. 1974) patřil k velkým fotbalovým nadějím. V roce 1991 přestoupil z Pardubic do Ostravy, záhy si připsal první starty v nejvyšší soutěži i reprezentační jedenadvacítce. Slibnou kariéru však zabrzdila vážná zranění kolen, tudíž zůstalo jen u 40 zápasů v první lize v dresu Baníku, Olomouce a Lázní Bohdaneč. Hráčskou kariéru dohrával v nižších soutěžích. Jako trenér začínal coby asistent u hradeckého béčka, později se stal prvním trenérem v divizních Pardubicích, s nimiž postupně prošel do druhé ligy. Od léta 2013 byl jmenován koučem Baníku Ostrava. Po podzimu se však přesunul na pozici asistenta, když klub angažoval Františka Komňackého. Po jeho odvolání během jara 2014 se vrátil k vedení týmu, ale po podzimu 2014 byl překvapivě z páté příčky odvolán. V roce 2015 krátce působil jako asistent Dušana Uhrina mladšího v Minsku, poté se od léta 2015 ujal reprezentace do 20 let. V prosinci 2016 jej angažovala Mladá Boleslav, kterou v ročníku 2016/17 dovedl ke konečné 4. příčce a kvalifikaci do bojů o Evropskou ligu. V létě 2017 ale jeho role v Mladé Boleslavi byla dost upozaděna s nástupem sportovního manažera a faktického hlavního trenéra Dušana Uhrina mladšího. V srpnu pak za zvláštních okolností doplatil na špatný mladoboleslavský start do první ligy a byl od týmu odvolán. Zkraje ledna letošního roku převzal kormidlo v FC Vysočina Jihlava.

  • Facebook
  • Twitter