Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kolaboranti z Vysočiny a okolí. Miloš Doležal v Brodě představil knihu o Čurdovi

/
/
/
1077 ZobrazeníNěkoho ke zradě přivedlo zoufalství, někoho touha po úspěchu. Spisovatel Miloš Doležal na havlíčkobrodském knižním veletrhu představil svou novou knihu, ve které popisuje životní osudy tří kolaborantů, kteří během druhé světové války připravili o život řadu svých spoluobčanů.

„Kniha obsahuje tři dokumentární povídky. Dvě z nich se odehrávají na Vysočině, jedna pak především v jižních Čechách,“ popsal svoji novou knihu Doležal.

Hlavní příběh je věnován známé postavě – Karlu Čurdovi, parašutistovi, který seskočil na území protektorátu, aby pomáhal s atentátem na Reinharda Heydricha. Poté co říšský protektor zemřel, ale své druhy zradil a pak se stal placeným agentem gestapa.

„Další z kolaborantů – kterému se věnuji – pak zradil čistě ze zištných důvodů. Byl to primitiv a lempl, který chtěl, aby se ho ostatní báli a poslední příběh je o bývalém československém policistovi, který se v roce 1942 podílel na vypálení Lidic,“ popsal Doležal.

  • Facebook
  • Twitter