Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Podzimní posezení s dixielandem

/
/
/
777 ZobrazeníVymazlená kavárna v Havlíčkově Brodě se stala ve čtvrtek 10. října svědkem tradičního Podzimního posezení s kapelou DIXIE 377. Hudební večer začal skladbou Dixie Down Beat z roku 1944 a po ní přivítali přítomné diváky kapelník Mirek Štampfer a klarinetista Petr Jelínek.

Další skladba My Darling Nelly Gray byla odehrána bez zpěvu, protože Anička Zlatová porodila v neděli 1. října 2019 syna Vojtíška. Kapela popřála na dálku Aničce, ať si užívá mateřských povinností. Na koncertě byla zahrána novinka v repertoáru DIXIE 377 a tou byla skladba Slečna z New Orleans, kterou před mnoha lety zpíval Jiří Grosmamm (narozen 20. července 1941, zemřel 5. prosince 1971). Byla to vlastně i vzpomínka na českého komika, humoristu, zpěváka a textaře známého z divadla Semafor. Ze starší generace asi nikdo nezapomene na vtipné hry a povídky, které společně vytvořil s Miloslavem Šimkem. Petr Jelínek vtipně uváděl písně a také přivítal svého bývalého učitele na klarinet Jindřicha Macka, který žije mnoho let ve Švýcarsku. Petr vzpomenul v dobrém, jak dostal od svého učitele poznámku do žákovské knížky. „Jestliže váš syn Petr má dále pokračovat ve hře na klarinet, musí minimálně třicet minut denně hrát. “ Tuto příhodu uzavřel Petr Jelínek slovy: „Měl pravdu. Hraji minimálně hodinu denně.“

Hudební posezení zakončila tradiční skladba Sweet Georgia Brown a parníkovým odhoukáním. Obsazení kapely: Mirek Štampfer – trubka, zpěv, Vláďa Hušek – trombon, Petr Jelínek – klarinet, Pavel Kletečka – tuba, Jirka Cenca Venkovský – bendžo, zpěv a Míra Merunka – bicí. Zvukař Martin Hospodka si zaslouží poděkování za výborný zvuk. Letošní poslední posezení je naplánované do Vymazlené kavárny na úterý 10. prosince od 19.00 a všichni doufají, že přijde zazpívat Anička Zlatová.

  • Facebook
  • Twitter