Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Keramika z ledečské terapeutické dílny téměř k nerozeznání od profesionálních výrobků

/
/
/
1194 ZobrazeníKlienti Sociálně terapeutické dílny v Ledči nad Sázavou se nově zaměstnávají v keramické dílně, vznikla v závěru loňského roku a lidé s tělesným i mentálním postižením se v ní za dohledu pracovnic Oblastní charity Havlíčkův Brod učí, jak pracovat s hlínou, formami, pecí a postupně pod jejich rukama vznikají hrnečky, aromalampy a nejrůznější dekorační předměty.

„Klienty práce s hlínou velmi baví. Stejně jako při dalších činnostech, kterým se u nás věnují, se při práci učí vhodným pracovním návykům, zlepšují své dovednosti, zručnost a rozvíjí své estetické cítění,“ pochvaluje si vedoucí ledečské terapeutické dílny Jana Koubková. Téměř profesionálně vypadají malované hrnečky s certifikovanou a zdravotně nezávadnou glazurou, formy na bábovku, aromalampy a další dekorativní keramické sošky. Od konce ledna se klienti v keramické dílně věnují výrobě odlévaných ptáčků, které udělají radost sponzorům havlíčkobrodské Charity.
Aktuálně terapeutickou dílnu při Oblastní charitě Havlíčkův Brod navštěvuje devět klientů. Ti do dílny mohou dojíždět nebo se nechat přivést každý pracovní den. Kromě práce v keramické dílně zlepšují své dovednosti v kuchyni, vaří a výjimkou není ani šití, drhání koberečků, drátkování výrobků nebo jiná rukodělná práce. „Na Velikonoce a Vánoce vytváříme nejrůznější dekorace a zaměřujeme se i na žádanou dušičkovou výrobu. Aktuálně vyrábíme valentinské a jarní dekorace,“ doplňuje Jana Koubková.

Líbí se vám keramika z terapeutické dílny? Udělejte si radost a podpořte charitní službu
Pokud zrovna přemýšlíte, jakým dárkem k narozeninám nebo svátku svým blízkým udělat radost, zavolejte si do dílny, zastavte se v Pivovarské ulici 1223 v Ledči nad Sázavou a vyberte si originál, který udělá radost. „Práce nám jde od ruky, výrobky jsou moc pěkné a budeme rádi, když se dostanou k lidem. Rádi bychom také navázali spolupráci s obchůdky s dekoracemi a květinářstvími, kde by mohli naše výrobky prodávat,“ svěřila se na závěr Jana Koubková.

Sociálně terapeutická dílna Ledeč nad Sázavou
Dílna funguje v rodinném domě na adrese Pivovarská 1223 v Ledči nad Sázavou. U domu je zahrada, která se využívá pro pracovní terapeutické činnosti. Klienti – osoby s lehkým nebo středním mentálním postižením, se sníženou soběstačností z důvodů zdravotního postižení – s přidruženou tělesnou vadou nebo s kombinovaným postižením, které nejsou z tohoto důvodu umístitelné na otevřeném ani chráněném trhu práce, tady pracují v několika dílnách. V gastronomické a obslužné dílně se učí pracovat v kuchyni, vařit nebo mýt nádobí, v šicí a textilní dílně háčkují, šijí a pracují také s žehličkou. O květiny, bylinky, ovoce a zeleninu a další rostliny pečují v rámci zahradnické dílny, originální výrobky pak vznikají v tvořivé dílně. V závěru loňského roku tady vznikla i keramická dílna, kde klienti a pracovníci dílny vytvářejí krásné dekorativní výrobky z hlíny, hrnečky, ale třeba i formu na bábovku. Všechny výrobky pak prodávají na nejrůznějších prodejních výstavách nebo trzích, kde si je můžete zakoupit a podpořit jejich činnost.

  • Facebook
  • Twitter