Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jiří Hloušek vystavuje své obrazy v Bystřici nad Pernštejnem

/
/
/
203 ZobrazeníMěstské muzeum Bystřice nad Pernštejnem pořádá v Půdní galerii muzea výstavu obrazů Jiřího Hlouška. Obrazy si mohou zájemci prohlédnout až do 24. listopadu.

Jiří Hloušek (nar. 1956 v Brně) po studiu gymnázia úspěšně vystudoval VUT v Brně – Fakultu architektury. Již při studiu na gymnáziu začínal s kresbou a malbou. Během studia na vysoké škole, v letech 1976 – 1982, navštěvoval LŠU J. Kvapila v Brně, kde studoval malbu pod vedením prof. Petra Skácela.
Spolu s Daliborem Fridrichem založili Grafické studio. Veřejnosti se tak otevřela cesta k poznání různých stylů výtvarného umění. Pořádají různé kolektivní výstavy na Dvorku či v parku ČSAV. Zde působil do roku 1999. V tomtéž roce se vrací zpátky ke svým kořenům a stěhuje se do Deštné u Letovic. Zde se především věnuje své profesi, tedy k architektuře (jeho nezměrný talent je vtisknut snad do všech obcí na Boskovicku a širokého okolí), ale i nadále zůstává věrný malbě, grafice, kresbě. Pořádá zde už tradiční a hojně navštěvované Grafické dny, a je spoluautorem kolektivních výstav v Galerii Domino.

  • Facebook
  • Twitter