Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavské baseballisty povede trenér mistrů Evropy

/
/
/
627 ZobrazeníBaseballový klub Ježci Jihlava se dohodl na spolupráci s trenérem Mariánem Krásným. Krásný, původem z Trnavy, od roku 2010 působil v klubu Třebíč Nuclears a později v Hroších Brno. Oba kluby se za jeho působení zařadili mezi nejúspěšnější mládežnické kluby v ČR a získali řadu mistrovských titulů v mládežnických kategoriích.

Mimo klubových úspěchů zaznamenal Krásný i úspěchy na mezinárodním poli jako trenér reprezentačních výběrů české i slovenské republiky. V roce 2015 vybojoval s reprezentací ČR do 12 let titul mistrů Evropy.
„Za šest let se nám v Jihlavě podařilo vybudovat kvalitní mládežnický klub. Naším cílem je nadále se zlepšovat, růst a postupně z mládežnického klubu vybudovat klub s reprezentačními ambicemi a dopracovat se až k dospělým kategoriím. A jediným způsobem, jak tento dlouhodobý cíl splnit je vybudovat vhodné sportoviště a získat do Jihlavy další kvalitní a zkušené trenéry,“ uvedl předseda klubu Martin Tulis
Jedinou překážkou pro jihlavský klub i nadále zůstává nedostatečné zázemí.

Marian Krásný povede mladé jihlavské baseballisty, foto: archiv Ježci Jihlava


Mládežnické baseballové hřiště v areálu ZŠ O. Březiny, na kterém si klub vybudoval svoje domácí zázemí, rozměrově i kapacitně vyhovuje pouze mladším hráčům. Starší hráči už musí hrát svá domácí utkání na hřištích soupeřů nebo v Třebíči. „Přestože se stále snažíme nacházet možné lokality pro vybudování nového velkého hřiště, jsme v tomto ohledu odkázáni na vůli vedení města podporovat vznik nových sportovišť,“ poznamenal Martin Tulis.

  • Facebook
  • Twitter