Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlavou chodí tříkráloví koledníci

/
/
/
497 ZobrazeníJihlavskými ulicemi a firmami od čtvrtka 6. ledna procházejí Tři králové. Letos se přihlásilo na 75 dobrovolníků. Peníze, které vyberou, využije jihlavská charita. Na 75 dobrovolníků vybírá peníze do kasiček s pečetí Oblastní charity Jihlava a magistrátu. Zájemci mohou přispívat i online.

„Letos by měly jít například na odlehčovací službu pro osoby s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením nebo na zkvalitnění terénních služeb pečujících zejména o seniory,“ uvedla ředitelka Oblastní charity Jihlava Hana Fexová.  

Dobrovolníci chodí po Jihlavě ve 25 skupinách. Každá z nich musí mít jednoho člena staršího 15 let, který má už občanský průkaz. „Všechny skupiny s sebou mají také průkazku Tříkrálové sbírky, osvědčení o jejím konání a plnou moc,“ upozornila Hana Fexová s tím, že na pokladničce, do které koledníci peníze vybírají, je znak Charity ČR a oficiální pečeť.

Tříkrálový svařák

Kdo by chtěl do Tříkrálové sbírky přispět a koledníky nepotkal, má možnost i online na www.trikralovasbirka.cz, kde je potřeba zadat OCH Jihlava. Příspěvek lze poslat také na účet 66008822/0800 s variabilním symbolem 777966500. Peníze je možné věnovat také do statických veřejně přístupných pokladniček v sídle Oblastní charity Jihlava na Jakubském náměstí nebo v Pekárně Veselo v Husově ulici.

Tříkrálová sbírka se koná do 16. ledna. Zájemci budou moci přispět na charitu i na tradiční akci Tříkrálový svařák, která se uskuteční na Masarykově náměstí 12. ledna od 15.00 do 17.00.

  • Facebook
  • Twitter