Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava pomůže provozovateli sjezdovky na Šacberku

/
/
/
561 ZobrazeníProvozovatel sjezdovky v Jihlavě na Šacberku nesměl kvůli vládním nařízením během poslední zimy ani jednou spustit vlek. Od státu dostal jen polovinu oprávněných nákladů a s pomocí proto souhlasilo i město Jihlava.

Přestože byl vládou Pavel Havlíček, provozovatel sjezdovky na Šacberku, několikrát ubezpečován, že už za pár dní se sjezdovky spustí, ani jednou se tak nestalo. Poslední zimu se nelyžovalo ani jeden den. Do příprav svahu tak vložil čtyři miliony korun, ale neutržil ani korunu.
Od státu dostal maximálně 50 % uznatelných nákladů, dva miliony korun proto hledá ve vlastních zdrojích a řeší existenční problémy. Rozprodává zbytný majetek nebo zastavuje veškeré investice. Bojuje o existenci a vše směřuje k přípravě sjezdovky na sezónu 2021-22, která, jak doufá, už snad vyjde.
O pomoc požádal provozovatel Pavel Havlíček i město Jihlava. Radní souhlasili s ročním odkladem splátky 50% nájemného. Může ho tak zaplatit až příští rok.

  • Facebook
  • Twitter