Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nová výstava Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod – Creaks: umění ve hře

/
/
/
766 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Havlíčkův Brod připravilo ve spolupráci s Janem Chlupem, Radimem Jurdou a studiem Amanita Design výstavu Creaks: umění ve hře. Zájemci si ji mohou prohlédnout od pátku 4. června v prostorách Havlíčkova domu. Expozice bude přístupná až 13. srpna.

Celosvětově úspěšná počítačová hra Creaks, kde se postava studenta dostává do tajuplných a neznámých míst za stěnou svého pokoje, je založena na psychologickém jevu zvaném pareidolie. Právě bujná fantazie a představivost tvůrčí dvojice Jan Chlup a Radim Jurda je hlavním obsahem výstavy v Havlíčkově domě. Desítky výtvarných podkladů v podobě skic, kreseb a maleb návštěvníkovi představí cestu k finálnímu dílu, které znají desetitisíce hráčů na celém světě. Několikahodinový herní zážitek ve skutečnosti představuje stovky hodin práce na papíře, která se následně převede do elektronické podoby a dále zpracovává.

Součástí výstavy je též edukační a zážitkový program pro děti.

Vernisáž proběhne v pátek 4. června od 17.00.

  • Facebook
  • Twitter