Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jihlava daruje Africe celkem 250 kol

/
/
/
849 ZobrazeníCesta sbírky Kola pro Afriku začala při oslavách Dne země na jihlavském Masarykově náměstí v Jihlavě, kde se shromáždilo 80 nepotřebných pojízdných i nepojízdných kol. Organizátoři akce, pracovníci Zdravého města Jihlava, se setkali s velkým zájmem veřejnosti, a tak se rozhodli uspořádat další sbírku. Lidé mohli nepotřebná kola dovézt na konci května také do městského útulku v Pístově. Ani další sbírka zájem neuspokojila.

„Zájem pokračoval i po ukončení doplňkové sbírky. Domluvili jsme se proto s vedením útulku, že kola budeme odebírat, dokud je neodvezeme pryč z Jihlavy. Při konečném sčítání jsme nakonec napočítali neuvěřitelných 250 kol,“ uvedla Soňa Krátká ze Zdravého města Jihlava. Jihlava se k pořádání sbírky připojila před dvěma lety, za tuto dobu se podařilo shromáždit celkem asi 850 kol.

Sbírka jízdních kol pro Afriku

Náklad kol, které ulehčí dětem v Africe cestu za vzděláním, si od jihlavských dobrovolných hasičů převzali dobrovolní hasiči z Ostravy, kteří jej dovezou do ostravského centrálního skladu. Odtud se kola převezou do afrického Gunjuru, kde se naloží na loď a ta se s nimi doplaví do konečně stanice, do Gambie.

  • Facebook
  • Twitter