Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Ji.hlavský festival přispěl Nemocnici Jihlava na plicní ventilátory

/
/
/
1707 Zobrazení
Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava má prvních pět set akreditovaných návštěvníků. Z každé akreditace prodané do 10. dubna věnoval festival padesát korun Nemocnici Jihlava na nákup plicních ventilátorů, návštěvníci často „přidali“ i něco navíc: celkem bylo vybráno čtyřicet tisíc korun. A prodej pokračuje. Zakoupením akreditace do 8. května je možné přispět do sbírky Nákup pro rodinu samoživitelky.

„Poprvé v historii jsme spojili prodej akreditací s donátorstvím, i když jsme o tom přemýšleli již v předchozích letech. Jsem moc rád, jak dobře tento první pokus dopadl. Během tří týdnů se akreditovalo přes pět set festivalových návštěvníků a každý čtvrtý přidal pro jihlavskou nemocnici ještě něco navíc. Dohromady jsme tak poslali na účet Nemocnice Jihlava čtyřicet tisíc korun. Moc všem děkuji,“ říká ředitel festivalu Marek Hovorka.
Další, komu Ji.hlava z prodeje akreditací přispěje, bude sbírka Nákup pro rodinu samoživitelky. Za akreditaci je i tentokrát možné zaplatit libovolnou částku nad 350 korun – vše nad 300 korun poputuje na účet sbírky. „Neúplných rodin žije v Česku odhadem na dvě stě tisíc a jejich živitelky přišly vinou karantény o příjem,“ uvádí organizátorka sbírky Nora Fridrichová. „Přestaly chodit alimenty, chybí výplata, navíc s nejasnou vyhlídkou, kdy a zda vůbec nějaká bude. Víc, než polovina samoživitelek bydlí v pronájmu a teď nemají ani na něj. Mnohé ženy navíc pracovaly jako ‚dohodářky‘, jenže stát lidem na DPČ či DPP žádnou pomoc nenabídl,“ uvádí Fridrichová, která pro matky organizuje dobročinné sbírky dva roky. Akce potrvá do 8. května.

24. MFDF Ji.hlava (27. října – 1. listopadu 2020)
EARLY BIRD akreditace za 350 korun je možné zakoupit do 31. května 2020 a slouží jako plnohodnotná akreditace: pro vstup na filmové projekce, besedy a přednášky, večírky i koncerty. V případě zrušení akce ze strany organizátora bude zaplacená částka vrácena.

Více informací na: www.ji-hlava.cz.

  • Facebook
  • Twitter