Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jednadvacetiletý žhář původcem čtyř požárů v Batelově

/
/
/
1236 ZobrazeníV Batelově na Jihlavsku došlo v pátek 8. května patnáct minut před půl jednou k požáru rekreační chaty. Hned od počátku prověřování okolností vzniku požáru vše nasvědčovalo tomu, že chatu někdo zapálil úmyslně. Hypotéza se potvrdila, když policisté dopadli jednadvacetiletého žháře.

„Policisté z obvodního oddělení v Třešti, kteří byli na místě krátce po oznámení požáru, měli důvodné podezření, že by pachatelem mohl být stejný muž, který založil v Batelově i tři předchozí požáry. Za tyto tři požáry si už pachatel vyslechl obvinění ze spáchání dvou přečinů, ale jeho trestní stíhání probíhalo na svobodě.
Po třech hodinách policisté zadrželi jednadvacetiletého muže, kterého podezřívali, že oheň založil. V době zadržení byl muž pod vlivem alkoholu, dechová zkouška vykázala téměř jedno promile alkoholu,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině, s tím, že muž skončil v policejní cele.

Ráno ještě probíhalo důkladné ohledání místa požáru a okolí. Kriminalisté si na základě všech nashromážděných důkazů byli jistí, že i čtvrtý požár v Batelově má na svědomí stejný muž, který se nakonec ke svému činu doznal.

Vyšetřovatel služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava zahájil jeho trestní stíhání. „Jednadvacetiletého muže obvinil z přečinu poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Vzhledem k tomu, že obviněný muž založil požár opakovaně a hrozilo, že by v trestné činnosti mohl pokračovat, vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na mužovo vazební stíhání. Státní zástupce podal návrh na vzetí obviněného muže do vazby a okresní soud v Jihlavě návrh akceptoval a dnes poslal muže do vazby. Policisté ho tak přímo od soudu eskortovali do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání až tří let,“ dodala Dana Čírtková.

V Batelově během pěti týdnů hořelo opakovaně, pachatel svým jednáním způsobil majitelům nemovitostí škodu v celkové výši 4 000 000 korun. Motiv pachatele je ve všech případech stále předmětem šetření.

K prvnímu požáru došlo 4. dubna kolem druhé hodiny v noci, kdy někdo úmyslně založil požár v neobývaném rodinném domě v ulici U kulturního domu v Batelově. Požár poškodil celou nemovitost a majitelce vznikla škoda ve výši 950 tisíc korun. Při šetření okolností požáru existovalo důvodné podezření, že jej má na svědomí žhář.
Ve stejný den krátce po třetí hodině ranní začalo hořet zádveří rekreační chaty v Batelově v lokalitě Ve Vršku. Oheň se rychle rozšířil na celý objekt a majiteli vznikla požárem škoda ve výši 1 450 000 korun. I tady existovalo důvodné podezření, že požár někdo založil úmyslně.
Ke třetímu požáru došlo 18. dubna kolem sedmé hodiny ranní v Batelově v Rácovské ulici, kde neznámý pachatel založil uvnitř neobývané chalupy požár, který zasáhl i vnitřní část nemovitosti a vzniklá škoda dosáhla částka 50 tisíc korun.
Čtvrtý požár vypukl v pátek 8. května, když začala hořet rekreační chata. Škoda v tomto případě dosáhla částky 1 500 000 korun.

  • Facebook
  • Twitter