Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dva večerní požáry v pátek na Pelhřimovsku

/
/
/
1909 ZobrazeníV pátek 8. května večer vyjížděli hasiči na Vysočině ke dvěma požárům, po šesté hodině hořelo v rodinném domě na náměstí T. G. Masaryka v Horní Cerekvi na Pelhřimovsku, před půl desátou pak v Pelhřimově shořely čtyři túje, požár vznikl od zábavní pyrotechniky.

Do Horní Cerekve vyjeli profesionální hasiči z Pelhřimova společně s dobrovolnými hasiči z Horní Cerekve, Počátek a Batelova. 

„Ještě před příjezdem hasičů stihli tři lidé hořící dům bezpečně opustit. Hasiči na likvidaci ohně nasadili několik vodních proudů. Uhasit požár se jim podařilo po hodině intenzivního hašení. Po uhašení z domu vynesli požárem zasažené věci. Zásah na místě trval až do deváté hodiny večerní,“ uvedla Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.
Podle jejích slov se při požáru ani samotném zásahu nikdo nezranil a jeho příčina vzniku se nadále vyšetřuje. Škoda dosáhla podle informací hasičů dvou milionů korun.

V pátek před půl desátou večer vyjeli pelhřimovští profesionální hasiči k požáru tújí do Smrkové ulice v Pelhřimově. „Požár se obyvatelům ulice podařil uhasit ještě před příjezdem jednotky na místo události. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na dva tisíce korun. Při požáru se nikdo nezranil,“ dodala Petra Musilová.

  • Facebook
  • Twitter