Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Jednadvacátý ročník Bramborobraní a druhý ročník Třebíčského vinobraní

/
/
/
1141 ZobrazeníV sobotu 14. září ožije Karlovo náměstí v Třebíči jednadvacátým ročníkem Bramborobraní, přehlídky folklórních souborů. Po druhé ho doplní také Třebíčské vinobraní.

Zářijové Bramborobraní si za léta konání vybudovalo ve svém městě tradici. Návštěvníci se mohou v dopolední části od 10.00 těšit na vystoupení dětských folklórních souborů. Mezi nimi nebudou chybět jména jako Bajdyšek Třebíč či Drahánek z Blanska. V odpolední části vystoupí další folklórní soubory, kupříkladu Dúbravěnka z Dubňan, Bajdyš a Yocheved z Třebíče či Folk Orchestra of Hutsul Music Instruments of the Rakhiv District House of Culture.

Hlavní program dne odstartuje ve 14.00 veřejná rychlostní soutěž v pojídání bramborových švestkových knedlíků. Po celý den čeká návštěvníky bohaté tematické občerstvení včetně bramboračky podávané v 15.00 třebíčskými radními. Program doplní hry a soutěže pro malé i velké, mezi nimiž nebude chybět ani každoroční soutěž o největší bramboru.
Letošní rok podruhé bude součástí tradičního Bramborobraní i Třebíčské vinobraní. Posedět se sádeckými víny a burčákem za zvuku cimbálové muziky Rathan budou zájemci moci od 14.00 ve dvoře Národního domu. Součástí akce bude i ochutnávka a slovo o víně. Vstup je zdarma.

Podrobný program naleznete na webu www.mkstrebic.cz.

  • Facebook
  • Twitter