Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

I přes déšť přilákal v sobotu ptačí zpěv v Jihlavě více než dvě desítky lidí

/
/
/
866 ZobrazeníV sobotu 7. května se rozhodlo absolvovat celostátně (i celoevropsky) organizovanou akci Vítání ptačího zpěvu, kterou pořádala Česká společnost ornitologická (ČSO) ve spolupráci s Pobočkou ČSO na Vysočině a ČSOP ZO 59/11 Jihlava, pobočný spolek, 23 účastníků, z toho šest dětí a dva psi.

Akce začala na křižovatce Smrčenské a Slavíčkovy ulici, kde si všichni mohli zahrát soutěž Přiřaďte názvy ptáků k obrázkům.
Všichni si zatipovali, kolik druhů ptáků uvidíme na vycházce a prohlédli si propagační materiály.
Během vycházky se předvedlo nebo ozvalo 42 druhů ptáků, odchyt ptáků byl připravený u Kněžského rybníka, v odchytové síti uvízli: kos černý (sameček a samička), pěnice černohlavá (sameček a samička), odchycení ptáci byli okroužkováni, účastníky vycházky vyfoceni a po vypuštění nám zmizeli v křovinách u Kněžského rybníka.
Vycházku vedla členka Pobočky ČSO na Vysočině Bára Kolmanová, ukázky odchytu ptáků a jejich kroužkování nám připravili členové Pobočky ČSO na Vysočině Miroslav Čutka a Aleš Toman, který představil odchycené ptáky a odpovídal na dotazy účastníků vycházky. Odměny pro děti věnovalo Statutární město Jihlava.


Všichni si užili procházky krásnou jarní přírodou a už nyní se těší na podzimní Festival ptactva, který se koná první říjnový víkend. I přes nepříznivé počasí se vycházka vydařila a účastnicí byli spokojeni.

Seznam zaznamenaných ptáků

holub hřivnáč

pěnkava obecná

špaček obecný

sýkora koňadra

sýkora modřinka

sýkora uhelníček

pěnice černohlavá

pěnice hnědokřídlá

hrdlička zahradní

vrabec domácí

kos černý

zvonek zelený

vlaštovka obecná

drozd kvíčala

drozd zpěvný

drozd brávník

straka obecná

rehek domácí

rehek zahradní

budníček větší

budníček menší

pěvuška modrá

kachna divoká

holub domácí

střízlík obecný

strnad rákosní

strnad obecný

káně lesní

kukačka obecná

sedmihlásek hajní

slípka zelenonohá

ledňáček říční

skřivan polní

červenka obecná

brhlík lesní

konipas bílý

lejsek šedý

volavka popelavá

strakapoud velký

cvrčilka zelená

sojka obecná

moták pochop

  • Facebook
  • Twitter