Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Hledání znaků jara v Jihlavě se vydařilo

/
/
/
998 ZobrazeníV sobotu 7. dubna se konala celostátní akce Mladých ochránců přírody nazvaná Hledání jara, kterou pořádal ČSOP Jihlava. Účastníci vyrazili od hrázi Hellerova (Panského) rybníka na Dolině při ul. S. K. Neumanna v Jihlavě.
V úvodu se všichni seznámili s programem vycházky, s historií Hledání jara a s činností ČSOP ZO 59/11 Jihlava, pobočný spolek. Po prohlídce Hellerova (Panského) rybníka vyrazili všichni polní cestou kolem oploceného vodojemu přes železniční přejezd do PR Zaječí skok a pokračovali po červené turistické značce podél řeky Jihlavy, kde si prohlédli strmé skalní útvary, kvetoucí vegetaci, Navštívili místo smutné události, kde 17. 8. 1698 spadly do vody tři děti a utopily se, označené památným kamenem s německy psaným textem. Po prohlídce celé lokality s

e dostali až na vrchol Zaječího skoku, kde byl výhled po celé krajině, zde si vyslechli legendu o názvu Zaječího skoku. Po krátkém občerstvení pokračovali zpět cestou do Jihlavy, kolem restaurace Venuše a po nové cyklostezce až do Sportovně relaxačního centra Český mlýn, kde byl konec vycházky, zde si účastníci prohlédli sportovní vybavení celého areálu. Děti hrály během vycházky různé hry a soutěže od Ivy Dolákové.

U restaurace Venuše odemkla Hana velkým zlatým klíčem studánku ve Starých Horách, Vojta recitoval básně od Karla Holuba.

Z jarních rostlin viděli účastníci kvetoucí křivatec žlutý,  plicník lékařský, podběl lékařský, kvetoucí dymnivku si všichn

i prohlédli v kalendáři rostlin, cestou na různých místech vycházky nacházeli prázdné ulity plžů a potkávali jedince či skupiny lidí v krátkých kalhotách a někteří měli i košile s krátkými rukávy.

Účastníci se dozvěděli informace o jednotlivých místech vycházky, mohli získat turistický záznamník KČT Bedřichov Studánky Jihlavska, vydané publikace o studánkách Studánky a prameny v okrese Jihlava a další možnosti propagace studánek.

  • Facebook
  • Twitter