Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

HB Ostrov ovládl prvoligový šlágr v Hodoníně

/
/
/
808 ZobrazeníStolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod „A“ se dotáhli na čelo tabulky první ligy. V dalších zápasech druhé nejvyšší soutěže přivezli dvě důležitá vítězství z jihu Moravy, obzvlášť výhra 10:6 ve šlágru 20. kola nad vedoucím týmem tabulky SKST Stavoimpex Hodonín „A“ je nesmírně cenná.

Další téměř pětihodinové drama vyrovnaných soupeřů v Hodoníně se lámalo v polovině utkání za stavu 4:4. Trojlístek František Kanta, David Štěpánek a Radek Skála získal pro HB Ostrov rozhodující náskok 7:4. Hodonín se ale nevzdával, bojoval dál. I bez své zraněné jedničky Vsevoloda Brojakovského snížil na 6:8. Závěr zápasu však patřil havlíčkobrodskému celku, vítězný bod za stavu 9:6 vybojoval Jaromír Zlámal ml. HB Ostrov tak svému soupeři oplatil porážku z podzimní části soutěže.

Čelo prvoligové tabulky se i díky tomu pořádně vyrovnalo. Stále vede SKST Stavoimpex Hodonín „A“ s 50 body, o pouhý bod zpět je druhá Elizza Praha „A“ a třetí HB Ostrov Havlíčkův Brod „A“.

V domácí hale se stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod „A“ představí o víkendu 22. až 23. února, kdy do HB Ostrov Arény v Jihlavské ulici (naproti autosalonu Citroen) přijedou SF SKK El Niňo Praha „B“ a TTC Elizza Praha „A“.

Naprázdno vyšli v těžkých zápasech na severu Moravy druholigoví stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod. V zápasech se silnými protivníky na vítězství nedosáhli. V sobotu B tým HB Ostrov prohrál na stolech vedoucího celku tabulky II. Ligy skupiny B TJ Ostrava KST „C“ 4:10. Mnohem vyrovnanější bylo nedělní utkání v Orlové. Dramatický souboj pro sebe v samotném závěru rozhodli domácí stolní tenisté, kteří od stavu 7:8 vyhráli tři závěrečné dvouhry, což jim vyneslo těsné vítězství v poměru 10:8.

V Orlové se čtyřmi body blýskl Ondřej Květon, na vítězství HB Ostrov to ale nestačilo

V krajských soutěžích se stolním tenistům HB Ostrov Havlíčkův Brod dařilo. Stoprocentně úspěšné bylo v sobotních zápasech Divize Vysočina „C“ družstvo HB Ostrov. Tým s věkovým průměrem něco málo přes 15 let nejprve vyhrál v Jihlavě 10:8, když vítězným bod pomohl mladíkům získat střídající Miloslav Mádr. Ve druhém utkání si HB Ostrov „C“ poradil s celkem SKST Třešť „A“ v jeho herně hladce 10:3.

HB Ostrov Havlíčkův Brod „C“ po tomto dvojkole zvýšil náskok na čele tabulky Divize Vysočina před druhým Spartakem Pelhřimov „A“ na sedm bodů.

Vydařené sobotní víkendové zápasy mají za sebou také stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod „D“, kteří si díky dvěma vysokým výhrám na stolech soupeřů udrželi v čele tabulky Krajského přeboru II. třídy. “Déčko“ HB Ostrov nejprve zvítězilo v Humpolci nad domácí Jiskrou „B“ 10:3, poté odpoledne smetlo Slavoj Pacov „A“ 10:1.

V příštím dvojkole KP II. třídy se HB Ostrov Havlíčkův Brod „D“ představí v domácí hale, kde ho mimo jiné čeká v sobotu 22. února od 10:00 hodin přímý souboj o první místo v tabulce se Sokolem Moravské Budějovice „A“.

Přehled výsledků:

I. liga

19. kolo
TJ Agrotec Hustopeče “A“ – HB Ostrov Havlíčkův Brod “A“ 4:10.
Body HB Ostrov „A“: David ŠTĚPÁNEK 3; Jaromír ZLÁMAL 2,5; František KANTA a Radek SKÁLA po 2 a Jakub SLAPNIČKA 0,5 bodu.

20. kolo
SKST Stavoimpex Hodonín „A“ – HB Ostrov Havlíčkův Brod „A“ 6:10. Body HB Ostrov „A“: David ŠTĚPÁNEK a Radek SKÁLA po 2,5; František KANTA 2, Jaromír ZLÁMAL ml. 1; 2x w.o. (zranění Brojakovského).

II. liga – skupina B

15. kolo
TJ Ostrava KST „C“ – HB Ostrov Havlíčkův Brod “B“ 10:4.
Body HB Ostrov „B“: Daniel BÁRTA; Ondřej KVĚTON; Šimon JADRNÝ a František ČAMR shodně po 1 bodu.

16. kolo
TTC Siko Orlová “A“ – HB Ostrov Havlíčkův Brod “B“ 10:8.
Body HB Ostrov “B“: Ondřej KVĚTON 4; František ČAMR 2; Daniel BÁRTA a Šimon JADRNÝ po 1 bodu.

Divize Vysočina

15. kolo
SK Jihlava „A“ – HB Ostrov Havlíčkův Brod „C“ 8:10.
Body HB Ostrov „C“: Matěj ZÁBOJ 4,5; Adam SIVERA 3; Filip VONDRÁČEK a Miloslav MÁDR po 1; Lukáš SVOBODA 0,5 bodu.

16. kolo
SKST Třešť „A“ – HB Ostrov Havlíčkův Brod „C“ 3:10.
Body HB Ostrov „C“: Filip VONDRÁČEK a Adam SIVERA po 3,5; Matěj ZÁBOJ 2,5 a Lukáš SVOBODA 0,5 bodu.

Krajský přebor II. třídy

15. kolo
Jiskra Humpolec „B“ – HB Ostrov Havlíčkův Brod „D“ 3:10.
Body HB Ostrov „D“: Filip HEJKAL 3,5; Pavel HITZGER a Jakub RŮŽIČKA po 2,5 a Matyáš JINEK 1,5 bodu.

16. kolo
Slavoj Pacov „A“ – HB Ostrov Havlíčkův Brod “D“ 1:10.
Body HB Ostrov „D“: Jakub RŮŽIČKA 3; Pavel HITZGER a Filip HEJKAL po 2,5; Matyáš JINEK 2 body.

Níže malá fotogalerie z vítězného utkání prvoligových stolních tenistů HB Ostrov v Hodoníně.

  • Facebook
  • Twitter