Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkův Brod opět čeká dopravní omezení, část Dolní ulice se uzavře

/
/
/
2212 ZobrazeníS novou stavební sezonou musí řidiči v Havlíčkově Brodě počítat s tradičním omezením, tentokrát dojde k uzavírce Dolní ulice, kde by se v budoucnu měla významným způsobem změnit doprava.

Rekonstrukce Dolní a části Žižkovy ulice proběhne ve třech etapách, Dolní ulice ale bude uzavřená až do konce srpna.

První etapa odstartuje v pondělí 2. března a skončit má v květnu. Uzavřený úsek začíná za křižovatkou Dolní ulice s ulicí Na Ostrově hned za mostem přes Sázavu a pokračuje až po výjezd stejnojmenné ulice na Žižkovu ulici v prostoru u mlýna. Ulice Na Ostrově bude ve směru od řeky k Žižkově ulici jednosměrně průjezdná, řidiči se tak dostanou na Žižkov a na výpadovku na Chrudim a Žďár nad Sázavou. Ulice Na Valech bude v dolní části zalepená, obousměrná s omezeným stáním aut, stejně tak bude zaslepená i Dolní ulice ve směru od Havlíčkova náměstí u křižovatky s Žižkovou ulicí.
„Z ulice Na Ostrově řidiči vyjedou do Žižkovy ulice, ve druhé části ulice Na Valech a ulice Boženy Němcové bude provoz obousměrný,“ doplnila mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.
Pro pěší, kteří v rámci první etapy budou využívat stávající chodníky, se nic nezmění. Nebudou moct jen přecházet rozkopané silnice, protože stavba bude oplocená. Během rekonstrukce chodníků vznikne pro pěší koridor pro chodce a přes jednotlivé lávky bude zajištěn přístup do jednotlivých obchodů. Zásobování si obchodníci budou muset zajistit zadními vchody budov.


Druhá etapa by měla navazovat v květnu, kdy se prodlouží uzavírka až ke křižovatce s ulicí Prokopa Holého.

  • Facebook
  • Twitter