Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkův Brod o víkendu opět hlavním městem brambor

/
/
/
1392 ZobrazeníČeský bramborářský svaz pořádá při příležitosti 28. bramborářských dnů v Havlíčkově Brodě v pátek 19. října v Kulturním domě Ostrov odborný seminář Brambory 2018 a výstavu vzorků odrůd brambor před kulturním domem. Program doplním v pátek studentské soutěže a v sobotu 20. října Bramborářský trh.

V 8.00 odstartuje v budově Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod jedenáctý ročník soutěže O bramborovou pochoutku Vysočiny,
kterou pořádá škola připravuje ve spolupráci s Českým bramborářským svazem v rámci tradičních Bramborářských dnů v Havlíčkově Brodě. Soutěž se bude konat na odloučeném pracovišti Kyjovská 3187.
„Do soutěže se přihlásilo devět dvoučlenných týmů, z toho osm týmů složených ze žáků středních gastronomických škol Kraje Vysočina a okolních regionů a jeden tým z partnerského kraje Nitra. Úkolem soutěžících je připravit moučník z bramborového těsta a obložené chlebíčky s bramborovým salátem,“ přiblížila Marie Mrázová, zástupkyně ředitele pro obory vzdělání s výučním listem.

V 9.00 začne v Kulturním domě Ostrov odborný seminář Brambory 2018, kde se bude hovořit především o pěstování brambor v roce 2018, o průběžných výsledcích uznávacího řízení sadby brambor v roce 2018 a také vývoji cen brambor ze sklizně 2018 a situace na domácím a zahraničním trhu.

V sobotu pak mohou zájemci navštívit na Havlíčkově náměstí Bramborářský trh, kde bude možné zakoupit nejrůznější odrůdy konzumních a sadbových brambor, ale také ovoce, zeleninu, květiny a ryby a pořadatelé připravili také divácké soutěže.

  • Facebook
  • Twitter