Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Havlíčkobrodská Charita rozšiřuje inventář potřebného vybavení o pět nových invalidních vozíků

/
/
/
755 ZobrazeníDíky finanční podpoře Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové získala Oblastní charita Havlíčkův Brod pět nových invalidních vozíků. Klientům Domácí hospicové péče převážně z Havlíčkobrodska slouží od počátku prosince.

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové podpořil letos havlíčkobrodskou charitu už po druhé v řadě. V tomto případě se rozhodl věnovat částku 27 tisíc korun projektu s názvem Svobodný do poslední chvíle.

VDV-logo-2017

Počet klientů Domácí hospicové péče neustále roste, a tak se pracovníci havlíčkobrodské charity potýkají s nedostatkem invalidních vozíků, které by pomohly několika pacientům současně. Často také řeší problematické parametry vozíků, které se například nedostanou přes úzké interiérové dveře, do koupelny nebo do kuchyně. „Bez vozíku by byli nemocní často odkázáni pouze na lůžko. Pokud ho však mají k dispozici, mohou se snadněji pohybovat doma, vyjet na procházku nebo za lékařem,“ vysvětluje vrchní sestra terénní služby Domácí hospicová péče Ivana Pospíchalová.
Pět nových vozíků s vhodnými parametry v několika šířích proto nově rozšířilo možnosti Domácí hospicové péče. „Vozíky mají lýtkový pás a ruční brzdy pro doprovod, umožňují tak lehčí manipulaci pečujícího s nemocným. Zároveň jsou lehké a skladné do osobního automobilu,“ uvádí Ivana Pospíchalová. Nákup nových a hned několika druhů invalidních vozíků, který vyšel na 27 tisíc korun a pokryl ho dotační příspěvek od Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, dává klientům Domácí hospicové péče možnost svobodného pohybu. „Naši klienti bojují s vážnou nemocí, je pro ně proto velmi důležité, že nemusí být na svých blízkých závislí 24 hodin denně, ale vozík jim umožňuje alespoň dílčí soběstačnost, což má pozitivní vliv na vnímání jejich nemoci a celkově zdravotních obtíží,“ osvětluje Ivana Pospíchalová a připomíná, že právě proto projekt, který byl realizován za finanční podpory Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, nese název Svobodný do poslední chvíle.

Domácí hospicová péče

Domácí hospicová péče začala při Oblastní charitě Havlíčkův Brod fungovat v roce 2008. Od roku 2017 prochází výraznějším rozvojem, a to mimo jiné díky finanční podpoře Kraje Vysočina a jednotlivých obcí z Vysočiny. Zatímco v roce 2017 využilo služeb Domácí hospicové péče celkem 79 klientů, v roce 2018 to už bylo 102 klientů a letos havlíčkobrodská charita ke konci října 2019 evidovala 129 klientů. V současné době jsme schopni poskytnout službu 20–25 pacientům souběžně. Mobilní specializovaná paliativní péče je dostupná nepřetržitě v režimu 24/7/365. Podle § 13 zákona č. 48/1997 Sb. poskytujeme zdravotní péči ošetřovatelskou a paliativní v domácím prostředí pacienta.

  • Facebook
  • Twitter